Makijaż z czerwonymi ustami — krok pierwszy

Niezależnie od tego, czy wykonujemy makijaż wieczorowy z czerwonymi ustami, czy też codzienny, mniej intensywny z użyciem szminki w czerwonym odcieniu, powinnyśmy zadbać o jego perfekcyjne wykonanie. Tylko wtedy podkreśli naszą urodę nie dodając nam lat. Pierwszą i najważniejszą cechą odmładzającego makijażu jest pięknie rozświetlona i pozbawiona niedoskonałości cera. Dlatego przed przystąpieniem do malowania, należy wklepać w oczyszczoną twarz lekki krem nawilżający dobrany do naszego typu skóry. Po odczekaniu kilku minut, które pozwolą kremowi na wchłonięcie się i działanie, nałóżmy bazę pod makijaż. Jej zadaniem jest dodatkowe nawilżenie i odżywienie skóry, a przy okazji utrwalenie kolejnej warstwy, czyli podkładu.

Podkład powinien być jak najbardziej zbliżony do naszego naturalnego koloru cery oraz pełnić funkcję adekwatną do jej typu. Jeśli więc nasza skóra jest tłusta, ze skłonnościami do świecenia się, wybierajmy podkłady matujące, które zwykle odznaczają się bardzo lekką, nieco suchą konsystencją musu czy kamienia. Z kolei jeśli nasza cera zdecydowanie należy do suchych i wrażliwych – podkład powinien dodatkowo ją nawilżać – kosmetyk dla skóry suchej zwykle ma postać kremu.

W tym miejscu warto wspomnieć o korektorze. Cover, którego zadaniem jest ukrycie zaczerwienień czy wyprysków nakłada się pod pokład. Na pokład natomiast aplikujemy rozjaśniające korektory pod oczy niwelujące cienie i nadające spojrzeniu świetlistość i młody wygląd. Na koniec przyda się nieco pudru w neutralnym odcieniu, szczególnie jeśli zamierzamy wymodelować jeszcze nieco później twarz konturowaniem. Zanim jednak do niego przystąpimy, czeka nas jeszcze dobór odpowiedniego odcienia szminki oraz makijaż oczu.

Jak dobrać czerwoną szminkę?

Kolor szminki zawsze należy dobrać do typu urody, podobnie jest w przypadku ustalenia, który odcień czerwieni będzie dla nas najbardziej korzystny. Jeśli mamy zdecydowanie chłodny typ urody, doskonale będziemy prezentować się w czerwieniach złamanych tonami niebieskimi, a więc w czerwieni w kolorze wina, jagody czy maliny. Jeżeli jednak nasz typ urody zdecydowanie zmierza ku ciepłym tonacjom – doskonale nam będzie w czerwieniach o odcieniu pomarańczowym – makowych, krwistych i koralowych. Mając problem z określeniem, czy bliżej nam do ciepłego, czy chłodnego typu urody, zróbmy prosty test – ubierzmy białą bluzkę (ważne, żeby kolor był śnieżnobiały), a następnie bluzkę wpadającą w odcień ecru. W której prezentujemy się korzystniej? Jeśli w śnieżnobiałej – mamy chłodny typ urody, a jeśli w ecru – ciepły.

Jak zrobić makijaż oczu do czerwonych ust?

Malując się z zamiarem umalowania naszych warg mocną, intensywną czerwienią, zastanawiamy się, jaki makijaż oczu pasuje do czerwonych ust? Wizażystki są w tym przypadku zgodne – oszczędny. Decydując się na bardzo wyrazistą szminkę, określamy tym samym dominantę naszym makijażu twarzy. To usta mają być punktem przyciągającym uwagę, dlatego oczy, choć oczywiście mają prezentować się pięknie, nie mogą jednak konkurować z wargami. Idealny makijaż do czerwonych ust ogranicza się do kresek na górnej powiece i starannie wytuszowanych rzęs oraz podkreślonych brwi. Niekiedy dobrze wyglądać będzie również cień w naturalnym kolorze (beż, nude, bardzo jasny brąz), jednak zależy to od konkretnego typu urody oraz budowy oka i ewentualnej konieczności mocniejszego skorygowania jego kształtu. Przy makijażu kładącym nacisk na usta, nie stosujmy kolorowych cieni, brokatów na powieki czy różnobarwnych tuszów do rzęs – zwracając uwagę na górę twarzy, odciągniemy ją tym samym od jej dołu.

Makijaż z czerwonymi ustami — wykończenie

Chcąc stworzyć idealny makijaż, nie można zapomnieć o delikatnym konturowaniu. Po nałożeniu korektora i podkładu, umalowaniu oczu i podjęciu decyzji o odcieniu czerwonej szminki, zajmijmy się wymodelowaniem naszej twarzy. Nadajmy jej efekt trójwymiarowości nakładając bronzer pod kości policzkowe, przy linii włosów oraz na linii żuchwy. Na policzki nałóżmy odrobinę różu, natomiast nad kości policzkowe, łuk kupidyna (łuk, który tworzy górna warga w miejscu pod ustami) oraz na wierzch nosa użyjmy rozświetlacz, który warto zastosować również na dekolt i ramiona, jeśli czeka nas większe wyjście w porze wieczornej.

Ostatnią czynnością, jaką trzeba wykonać jest oczywiście umalowanie naszych ust. Przed zaaplikowaniem doskonale dobranej czerwonej szminki, warto w nie wklepać trochę balsamu, a na koniec bardzo starannie je pomalować, tradycyjnie odciskając nadmiar na chusteczce higienicznej. Krok ten pomijamy, jeśli do naszego make-up używamy szminki mocno błyszczącej – taki zabieg niepotrzebnie ją zmatowi.

Zobacz także: