Jak zmierzyć biust i dobrać stanik w domu?

Najlepszym sposobem na dobranie odpowiedniego stanika jest oczywiście wizyta u brafitterki - to dzięki tym osobom przestałyśmy nosić biustonosze o za małych o kilka rozmiarów miseczkach i za szerokich obwodach. Czasy jednak są jakie są, ograniczamy wyjścia, których nie można określić mianem „pierwszej potrzeby” i staramy się radzić sobie samodzielnie, w domu. Okazuje się, że można dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza wykorzystując ten prosty trik zamieszczony przez redaktorkę brytyjskiego wydania magazynu Glamour. Zdejmowanie wymiarów odbywa się w trzech krokach, a więc do dzieła:

1.  Stań w naturalnej pozycji przed lustrem - nie staraj się przesadnie prostować, czy ściągać łopatek, ale też nie bądź zgarbiona. Przy pomocy centymetra krawieckiego zmierz obwód klatki piersiowej, tuż pod biustem. 

2. Zmierz obwód klatki piersiowej w najszerszym miejscu - poprowadź miarkę przez sutki. 

3. Odejmij wartość obwodu klatki piersiowej, od obwodu w jej najszerszym miejscu. Każde 2,5 cm różnicy odpowiada kolejnemu rozmiarowi miseczki (2,5 cm - A, 5cm - B, 7,5cm - C i tak dalej). Jeśli trzeba, zaokrąglij liczby.

Jest to oczywiście sposób, który nie jest tak doskonały jak porada specjalisty, który zwraca uwagę na różne inne aspekty i niuanse, a także bierze pod uwagę kształt i wielkość piersi.

Zobacz też: ABC brafittingu: jak NIE dobierać stanika radzi Izabela Sakutova [OKIEM EKSPERTA]

Na co zwracać uwagę przy doborze stanika?

Przy wyborze odpowiedniego stanika należy zwracać uwagę nie tylko na dobrze dopasowany rozmiar. W pierwszej kolejności warto pomyśleć o naszym komforcie. Jeśli piersi są duże, a co za tym idzie stanowią istotny ciężar dla naszego kręgosłupa, lepiej niż lekkie braletki sprawdzą się modele z szerszymi ramiączkami i stelażem, który podtrzymuje biust, odciążając przy tym kręgosłup:

Przy drobnych piersiach sprawa jest nieco łatwiejsza: tu wygodnie będzie nawet w cienkich stanikach bez miseczek, czy tych z bardzo cienkimi, ozdobnymi ramiączkami: