SOFISTO TWIST do włosów

Lata 90 to zdecydowany przełom na rynku akcesoriów do stylizacji włosów. Nagła mnogość kolorowych i fascynujących gadżetów, które można było wykorzystać do przyozdobienia fryzury i które zazwyczaj wędrowały do Polski „zza wielkiej wody”, przyprawiała o zawrót głowy. Jednym z nich był „sofisto twist”, a w zasadzie SOPHIST-O-TWIST, który miał pomagać w uzyskaniu idealnego, wymuskanego koka. Jeśli pamiętacie te lata, zgodzicie się, że nie było tam miejsca na uczesania w stylu messy bun - każdy kosmyk musiał być pod całkowitą kontrolą! Służyły do tego między innymi żele do stylizacji, kolorowe spinki i klamry, a sofisto twist pozwalał na stworzenie koka, jakiego nie powstydziłyby się zawodowe baletnice. 

Stylizacja włosów za pomocą sofisto twist była banalnie prosta i sam gadżet doczekał się wielu „podróbek” - w końcu druciki obciągnięte materiałem to nie kosmiczna technologia. Co ciekawe, ten „przyrząd” do włosów możemy wciąż dostać w wielu drogeriach, najczęściej pod nazwą „twister do koka”, albo po prostu „twister do włosów”. 

Zobacz też: LOKI NA NOC: 5 najlepszych sposobów na perfekcyjny skręt bez użycia lokówki!

Wypełniacz do koka 

Sofisto twist to jednak nie jedyny gadżet, który pomoże w stylizacji koka. W niemal każdym sklepie z akcesoriami fryzjerskimi (a nawet w popularnych drogeriach) znajdziemy tzw. wypełniacze do koków. To elastyczna gąbka, która wyglądem przypomina obwarzanek. Takie gąbki są dostępne w różnych rozmiarach - im większa, tym większy też będzie kok. Obsługa tego gadżetu jest banalnie prosta - w środek wypełniacza wkładamy włosy i zawijamy je aż do uzyskania efektu idealnego.

Wypełniacz do koka ze skarpety

Dla oszczędnych i kreatywnych powstała domowa wersja wypełniacza do koka, którą można zrobić ze... skarpetki. Wystarczy obciąć materiał w miejscu przeznaczonym na palce i wywijać skarpetę aż zacznie przypominać wcześniej wspomnianego obwarzanka. Ten sposób naprawdę działa, pod warunkiem że trzymamy się pewnych wytycznych: skarpetka nie powinna być ze śliskiego materiału, natomiast powinna być elastyczna i w miarę gruba. Jak to zrobić krok po kroku obrazowo wyjaśnia blogerka Camila Coelho:

Invisibobble BUNSTAR

Jednym z przydatnych dla fanek koków gadżetem są też spiralki BUNSTAR, którymi można szybko zabezpieczyć fryzurę. Ten sposób jednak nie zwiększy objętości koka, a utrzyma stylizację w ryzach przez wiele godzin:

 

Zobacz także: