Tematy, których nie poruszamy na pierwszej randce

Rozmowa na pierwszej randce nie zawsze toczy się gładko i płynnie. Często emocje biorą górę i pewność siebie przysłania stres. Wiele osób zaczyna się stresować jeszcze przed randką - martwią się np. jak się ubrać na pierwszą randkę. Śpieszymy z pomocą, jeśli chodzi o ubiór to wystarczy, że będzie schludny i czysty. Ubierzmy się tak, jak zrobilibyśmy to, idąc z przyjaciółmi do kina czy teatru. Nie warto zmieniać swojego stylu, przecież między innymi właśnie to polubiła w nas druga osoba. Okazuje się, że sporo osób martwi się również tym, jak się przywitać na pierwszej randce. Najlepszym wyjściem będzie pocałunek w policzek i przytulenie - miło,ale wciąż na luzie.


Jedną z najważniejszych kwestii jest świadomość, że istnieje kilka rzeczy, o których na pierwszej randce mówić nie wypada. Należą do nich:

1. BYLI PARTNERZY 
Nie ważne czy rozstaliśmy się w zgodzie, czy zakończenie związku było burzliwe - mówić o byłych po prostu nie można. Nikt na pierwszej randce nie chce słuchać o osobach, które kiedyś darzyliśmy uczuciem. Podczas pierwszej randki liczy się tu i teraz, zapomnijmy więc o poprzednich związkach i pięknie się uśmiechajmy. 

2. ALKOHOLOWE WPADKI 

Niektórzy myślą, że opowiadanie o swoich "alkoholowych" wpadkach będzie zabawne. Nic bardziej mylnego. O takich rzeczach można mówić w zaufanym gronie bliskich znajomych, unikajmy opowiadania o nich na pierwszej randce. Nie chcemy przecież wyjść na niedojrzałą osobę, która myśli tylko o zabawie, prawda? 

3. CHOROBY I ZDROWIE

Pierwsza randka nie jest dobrym momentem do opowiadania o swojej historii medycznej. Takie rzeczy jak choroby, kłopoty ze zdrowiem albo zdrowotne przyzwyczajenia powinniśmy na pierwszej randce bezwzględnie przemilczeć. Nie dlatego, żeby ukryć coś przed drugą osobą, chodzi o to, żeby nikogo nie przytłoczyć takimi informacjami. 

Zobacz także:

4. PIENIĄDZE

Podczas pierwszej randki nie powinniśmy pytać o zarobki, wydatki ani o wysokość comiesięcznych rachunków. Zadając takie pytania pokażemy siebie jako osobę,która myśli tylko o pieniądzach. A umówić się z materialistą raczej nikt więcej nie będzie chciał.

Zobacz też: 5 pomysłów na ciekawą rankę

O czym rozmawiać na pierwszej randce?

Dobrymi tematami na pierwszą randkę będą na pewno nasze pasje i ciekawe hobby. Opowiedzmy o tym, co lubimy i co sprawia nam przyjemność. Na pewno zainteresujemy tym drugą osobę. Możemy też porozmawiać o filmach i serialach, ten temat zazwyczaj prowokuje długą i interesującą rozmowę. Pierwsza randka to również dobry moment na porozmawianie o marzeniach (tylko nie tych o rodzinie i dzieciach, to nie jest dobry temat na pierwszą randkę) i edukacyjnych/zawodowych planach na przyszłość. 

Zobacz też:

Czym jest pigging?

Najlepsze aplikacje randkowe. Gdzie warto zajrzeć oprócz Tindera?