Siostry bliźniaczki przyszły na świat wtulone w siebie

Bliźniaczki Aria i Skylar przyszły na świat pod koniec listopada 2020 roku w Wielkiej Brytanii. Dziewczynki urodziły się dokładnie w tym samym czasie, ale najbardziej niesamowite było to, że siostry w momencie narodzin były wtulone w siebie. „Wyglądały jak przyczepione do siebie koale”, mówił Ryan Morgan, który wraz ze swoim partnerem Kyranem Troddenem zostali rodzicami LGBT bliźniaczek.

Wyszły jako jedność. To było po prostu niesamowite - mówił zachwycony ojciec.

Siostry urodziły się w 20. tygodniu ciąży i zdiagnozowano u nich TTTS, czyli zespół przetoczenia krwi między płodami. To powikłanie ciąż wielopłodowych, wynikające z różnego stopnia zaburzeń hemodynamicznych, polegających na przecieku pełnej krwi od jednego płodu (dawcy) do drugiego (biorcy).

To było przerażające. Byliśmy narażeni na ryzyko utraty jednej lub obu. Jesteśmy po prostu bardzo wdzięczni, że obie są z nami -  mówił Morgan.

Zobacz także: Oto najlepsze zdjęcia porodowe roku: Zwycięska fotografia może Was zaskoczyć

Dziewczynki spędziły kilka tygodni na oddziale intensywnej terapii noworodków. Już wtedy pielęgniarki umieszczały je w tym samym inkubatorze, kiedy płakały. Wówczas drugi z ojców pytał: "Czy im wygodnie? Czy mogą oddychać? A pielęgniarka zapewniła nas, że właśnie tak chcą być ”.

Do tej pory dziewczynki w tym samym czasie wydają te same dźwięki, a kiedy płaczą, uspokaja je, gdy są w siebie wtulone. „Aria i Skylar są bardzo zsynchronizowane” - podkreśla Trodden.

Ojcowie rozkoszują się każdą chwilą spędzaną z córkami i widać, że oszaleli na ich punkcie. Instagram mężczyzn jest wypełniony zdjęciami dziewczynek, a oni podkreślają, jaką miłością darzą swoje córki.

To Cię może zainteresować: Fotografka wykonała niesamowicie wzruszające zdjęcie: tak uczciła śmierć swojej córeczki i narodziny bliźniaków

Zobacz także: