25 lata temu w Opactwie Westminsterskim odbył się pogrzeb księżnej Diany. Za trumną Królowej ludzkich serc szli: były mąż - książę Karol, były teść - książę Filip, jej brat - Charles Spencer oraz synowie - 15-letni książę William i 13-letni książę Harry. Specjalnie zmodyfikowany na tę okazję utwór "Candle in the Wind" wykonał Elton John. Uroczystość na żywo, przed telewizorami i radioodbiornikami śledziło ok. 2,5 miliarda ludzi z całego świata. Te wspomnienia do dziś poruszają. Prawdopodobnie jednak nigdy nie słyszeliście o tym, co znalazło się w trumnie Lady Di

Pogrzeb księżnej Diany

Według relacji zagranicznych mediów m.in. "Daily Mail", o tym, jak będzie wyglądał pogrzeb księżnej Diany, decydowali: królowa Elżbieta II, jej były mąż - książę Karol oraz rodzeństwo zmarłej - Jane Fellowes, Sarah McCorquodale oraz Charles Spencer. Początkowo ceremonia miała mieć prywatny charakter, jednak ze względu na naciski byłego premiera Wielkiej Brytanii, Tony'ego Blaira i społeczeństwa podjęto decyzję o organizacji dużej, niemalże państwowej uroczystości.

Trumna księżnej Diany była transportowana na wozie strzelniczym w obstawie ośmiu żołnierzy. Okrywała ją królewska flaga, a na niej spoczywały trzy wieńce: od brata, byłego męża i synów Lady Di. Uwagę zwracał osobisty list napisany przez księcia Harry'ego oraz widniejący na nim napis Mommy (tłum. Mamusia).

Trumna księżnej Diany - co włożono do środka?

Do trumny, o czym niedawno się dowiedzieliśmy, zostały włożone dwie rzeczy bliskie sercu księżnej Diany.

Pierwszą z nich była fotografia jej synów, Williama i Harry'ego, którą zawsze nosiła w torebce - królowa ludzkich serc miała ją przy sobie także w chwili wypadku. Drugim przedmiotem był zaś różaniec, który niedługo przed śmiercią księżna otrzymała od Matki Teresy z Kalkuty. Oba amulety włożono w dłonie księżnej.

Fotografie z pogrzebu księżnej Diany oraz wspólne zdjęcie Królowa ludzkich serc i Matki Teresy z Kalkuty znajdziecie w galerii pod artykułem.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Zobacz także: