Tatiana Okupnik dzieli się doświadczeniami z ciąży

Tatiana Okupnik ma za sobą dwa nieprzyjemne porody. Teraz wykorzystuje swoją platformę w mediach społecznościowych, żeby szerzyć świadomość wśród kobiet na temat różnych powikłań i problemów związanych z ciążą, połogiem i samym porodem. W ramach cyklu "Liczby mają imiona" piosenkarka zaprasza kobiety, które otwarcie mówią o swoich problemach. Piosenkarka uważa, że ważne jest, by nie traktować tych tematów jak tabu:

Z popuszczaniem moczu po porodach jest tak, jak z hemoroidami. Wiele osób w towarzystwie żartuje z tego tematu, ale nikt z autopsji tego nie zna. Jednocześnie w telewizji śmigają reklamówki czy to preparatów na hemoroidy, czy wkładek dla kobiet popuszczających mocz. Popyt jest, a odbiorcy nie wiadomo gdzie są… Schowani? Zawstydzeni po prostu - powiedziała Tatiana Okupnik.

Przeczytaj też: Edyta Pazura o trudnych początkach macierzyństwa: "Stałam się więźniem swoich czterech ścian"

Tatiana Okupnik o tematach tabu

Tatiana Okupnik opowiedziała o bardzo ważnym problemie, który dotyczy wielu kobiet po porodzie. Temat ten jest nadal tabu w naszym społeczeństwie, choć nietrzymanie moczu przez kobiety jest normalną dolegliwością. Choć samej Tatiany Okupnik problem nie dotyczył, to piosenkarka użyczyła swojej platformy, by w ramach cyklu „Liczby mają imiona” opowiedzieć o nim. W kilkuminutowym filmiku usłyszeliśmy historię Malwiny i to, jakie spustoszenie w jej organizmie pozostawił poród. Nietrzymanie moczu było tylko jedną z dolegliwości.

Im szybciej zaczniemy działać tym lepiej. Jeśli czujecie, że Wasze ciała zmieniły się po porodzie, jeśli nie podejmują naturalnych funkcji fizjologicznych lub funkcje te są zaburzone, szukajcie jak najszybciej pomocy specjalistycznej - powiedziała Tatiana Okupnik.

Przeczytaj też: Kobieta urodziła dziecko w korku na Wisłostradzie w Warszawie: o jej porodzie mówią dzisiaj wszyscy

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tatiana Okupnik (@tatianaokupnik) Lip 19, 2020 o 1:02 PDT

Tatiana Okupnik o temacie tabu, a reakcja fanów

Post piosenkarki spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Wiele osób podkreślało, że Tatiana Okupnik przełamuje tematy tabu i nie boi się mówić otwarcie o trudnych problemach.

Szkoda, że takie akcje nie są popularne w śniadaniówkach czy tutaj na IG. Niestety liczy się tylko reklamowanie jak największej liczby produktów przez noworodki, które mają gdzieś, jakim mydłem są prane ubranka, jakim wózkiem jeżdżą albo jaki kremik "instamatka" używała na rozstępy. Które swoją drogą są dziedziczne i żadne super kremy nie pomogą - czytamy w jednym z komentarzy.

Bardzo dziękuję pani Tatiano za uświadomienie mnie w kwestii, jakie mogą być problemy poporodowe! Nigdy o tym nie słyszałam wcześniej - dodała inna fanka.

Z niecierpliwością czekam na kolejne filmy. Bardzo dziękuję pani Tatiano za pracę, jaką pani wykonuje, by pokonać tabu! Ściskam - napisał ktoś inny.

Co sądzicie o akcji Tatiany Okupnik? Czy to dobrze, że gwiazda nie boi się żadnego tematu, a może są kwestie, z którymi powinniśmy sobie radzić samodzielnie, bez udziału osób trzecich z social mediów?