Zamieszczone przez Departament Policji w Norfolk video stało się prawdziwym hitem w mediach społecznościowych! Film ma już na koncie ponad 43 miliony wyświetleń i prawie 2 miliony polubień oraz udostępnień. Widzimy na nim policjantów, którzy tańczą i udają, że śpiewają utwór „Upton Funk” Marka Ronsona i Bruno Marsa. Wszystko za sprawą „lip sync challenge” – zabawnej akcji, którą zapoczątkowała policja w Corinth w Teksasie.

O co chodzi?

Szaleństwo na „lip sync” – czyli nieme wykonywanie utworu z podłożeniem jego oryginalnej ścieżki dźwiękowej – zapoczątkował program rozrywkowy o tej samej nazwie („Lip Sync Battle”), który miał swoją premierę w 2015 roku. Na wzór muzycznego teleturnieju, departament policyjny z Teksasu zapoczątkował nową społecznościową zabawę. Funkcjonariusze z Corinth jako pierwsi nagrali video, w którym poruszają ustami udając, że śpiewają „Party in the U.S.A.” Miley Cyrus, a następnie rzucili wyzwanie kolejnym departamentom. I właśnie doczekali się odpowiedzi.

Policja z Norfolk odpowiada na wyzwanie „lip sync battle”

I, jak możecie zobaczyć poniżej, zrobiła to w naprawdę epicki sposób! Na video nagranym przez policjantów z Norfolk widzimy oficerów w mundurach, dyspozytorów, strażaków i innych członków personelu, którzy śpiewają i tańczą, zgrabnie przesuwając się wzdłuż korytarzy i biurek, zgarniając po drodze policyjnych kolegów. Choreografia jest dopracowana w najmniejszych szczegółach i wyraźnie widać inspiracje oryginalnym teledyskiem Bruno Marsa i Marka Ronsona. Są policyjne gadżety udające instrumenty i funkcjonariusze czyszczący motocykle w rytm piosenki, a wybrany na "frontmana" oficer Chrostopher Taveras jest bardzo podobny do Bruno Marsa. Policja z Norfolk wyzwała też na muzyczny pojedynek kolejne departamenty, m.in. w Seattle, Virginia Beach i St. Louis. Czekamy na odpowiedź!

\

A tu oryginalny teledysk do "Uptown Funk" w wykonaniu Bruno Marsa i Marka Ronsona: