Ta polska aktorka zachwyciła samą Meryl Streep: "gdyby żyła w Ameryce, miałaby już Oscara"

Komplement z ust najlepszej aktorki wszech czasów znaczy dla koleżanki po fachu więcej, niż tysiąc pochlebnych słów filmowych krytyków. Takim uznaniem samej Meryl Streep może się pochwalić polska aktorka, o której Meryl powiedziała, że "gdyby mieszkała w Ameryce, na swoim koncie miałaby co najmniej jednego Oscara". O kim mowa? Meryl Streep wystawiła taką laurkę Grażynie Barszczewskiej - podobno obserwując właśnie jej warsztat aktorski, pracowała nad rolą w filmie " Wybór Zofii", za którą otrzymała Oscara.  
 

Grażyna Barszczewska w 2019 roku wraz z Grzegorzem Ćwiertniewiczem wydała książkę pt. „Amantka z pieprzem”. Aktorka z ponad 200 rolami na koncie mówi jednak, że za wcześnie na biografię i podsumowanie pracy. 

„Biografia? To trochę pachnie podsumowaniem, a ja wciąż jestem w drodze i mam nadzieję, że jeszcze coś przede mną.”

Zobacz też:
Jak Meryl Streep spędza kwarantannę? W szlafroku popija drinka i śpiewa - ten film jest hitem Instagrama
11 inspirujących cytatów kobiet, które zmieniły historię świata. Pomogą ci w realizacji noworocznych postanowień!
Diabeł ubiera się u Prady: na czym polega fenomen tego filmu?

Te słowa ikony nie umknęły Grażynie Barszczewskiej - podobno, co łatwo zrozumieć, trudno było jej ukryć łzy wzruszenia.

"Zupełnie niespodziewane i w dodatku bardzo miłe, bo co by nie mówić, koleżanka po fachu pozytywnie zareagowała na moją rolę w jakimś wywiadzie po filmie „Wszystko, co najważniejsze”. To dla mnie wielki zaszczyt", opowiadała Grażyna Barszczewska w wywiadzie dla kulturawokolnas.pl

Ta polska aktorka zachwyciła samą Meryl Streep: kim jest Grażyna Barszczewska?

Grażyna Barszczewska (ur.1947 r.) to jedna z najbardziej utalentowanych polskich aktorek filmowych i teatralnych, znana również z talentu kabaretowego (występowała w kabarecie Dudek Edwarda Dziewońskiego) oraz wokalnego. Aktorka zadebiutowała na deskach Teatru Ludowego w Nowej Hucie w „Czajce” A. Czechowa. Ta rola udowodniła wielki talent, który otworzył jej drogę do kariery w stolicy - w 1972 roku przeniosła się do Warszawy. Jej najbardziej brawurowe role filmowe to m.in. „Trzecia część nocy”, „Nie opuszczaj mnie”, „Dzień kobiet”, „Pan Tadeusz”, „Anioł w szafie” i ta, która zachwyciła samą Meryl Streep, czyli „Wszystko, co najważniejsze”