Domowy zabieg nawilżający Anny Lewandowskiej

Anna Lewandowska zawsze chętnie dzieli się na Instagramie przepisami na domowe naturalne kosmetyki. Ostatnio obserwatorki trenerki zachwycały się domowym peelingiem enzymatycznym. W jego składzie były m.in. płatki owsiane i jogurt naturalny. Tym razem trenerka udostępniła przepis na ultra-nawilżającą kurację regenerującą na włosy. Zabieg wykonacie w zaledwie dziesięć minut i nie wydacie na niego fortuny. Ma pomóc włosom suchym i łamliwym z rozdwojonymi końcówkami. Oto wszystkie składniki z przepisu Lewandowskiej, potrzebne do stworzenia kuracji regenerującej:

  • 1 dojrzałe awokado,
  • 4 łyżki jogurtu naturalnego, lub koziego (w wersji wegańskiej kokosowego),
  • 1 płaska łyżeczka Ultranawilżającego Kremu Adoptogennego SMART SPLASH.

Na początku umyj włosy naturalnym szamponem i osusz je ręcznikiem. Następnie przygotuj maskę. Wystarczy, że wymieszasz wszystkie składniki w blenderze i gotową maskę nałożysz na włosy od nasady, aż po końce.  Na włosy nałóż czepek foliowy, lub owiń je folią spożywczą i zawiń dodatkowo ręcznikiem. Odczekaj 25 minut. Zmyj maskę ciepłą wodą, a na koniec opłucz je zimną. Jeśli czujesz, że twoje włosy tego potrzebują, na końcówki nałóż dodatkowo odrobinę Ultranawilżającego Kremu Adaptogennego SMART SPLASH i rozczesz włosy. 

Sposoby na rozdwojone końcówki

Rozdwojone końcówki są bardzo częstym problemem. Niestety jedynym sposobem na pozbycie się ich jest wizyta u fryzjera. Jeśli zauważyłaś, że twoje włosy mają tendencję do rozdwajających się końcówek, możesz stosować różne maski i zabiegi, które będą im zapobiegać. W pielęgnacji włosów ważna jest systematyczność. Raz na tydzień zafunduj swoim włosom domowe SPA, a po każdym myciu nakładaj odżywkę. Możesz pójść śladem Anny Lewandowskiej i stworzyć domową maskę na przesuszone włosy. Do takich zabiegów wystarczą składniki, które masz już w kuchni, jak np. miód, olej kokosowy czy majonez. Jeśli szukasz gotowych masek do włosów, wypróbuj te: