Kim jest Tara Sharifi dziewczynka mądrzejsza od Einsteina? 

Tara Sharifi to nastolatka pochodzenia irańskiego, która urodziła się i wychowuje w Wielkiej Brytanii. Rodzina Tary pochodzi z regionu Borazjan w południowym Iranie. Jej ponadprzeciętna inteligencja już dawno została zauważona przez rodziców i nauczycieli, dlatego zdecydowano się poddać dziewczynkę testom na iloraz inteligencji w Oxfordzie. Zdobyła w nich 162 punkty, co uplasowało jej wynik powyżej tych należących do światowych geniuszy - Alberta Einsteina i Stephena Hawkinga. Tym samym zakwalifikowała się do członkostwa w stowarzyszeniu Mensa, które zrzesza najbardziej inteligentych i obiecujących ludzi z całego globu. Podobnym rezultatem co Tara może się pochwalić tylko 1 % rozwiązujących testy Mensy.

Sama rozwiązująca test przyznaje, że bardzo pozytywnie zaskoczył ją wynik i jest " w szoku, ponieważ zupełnie się tego nie spodziewała. 

Jej ojciec Hossein także pęka z dumy:

"Wiedziałem, że jest bardzo mądra, ale nie sądziłem, że ma aż tak wysokie IQ. Obserwowałem ją kiedy rodzinnie oglądaliśmy konkurs wiedzy w telewizji, a ona bezbłędnie odpowiadała na wszystkie pytania dotyczące matematyki, jeszcze zanim zdążyli to zrobić uczestnicy". 

Wymarzonym kierunkiem studiów 11-latki jest zdecydowanie coś "związanego z matematyką" i z pewnością "nie może się już doczekać kiedy o wynikach testu opowie kolegom z klasy". 

Tara nie jest jednym dzieckiem przyjętym do grupy Mensa założonej w 1946 roku w Anglii. Kilka lat temu organizacja wzięła pod swoje skrzydła zaledwie trzyletnią dziewczynkę. Aby dostać się do Mensy należy mieć co najmniej 148 punktów w teście, a podjąć się go może każdy kot ukończył 10-ty rok życia.