Piosenkarka Sarah Harding zdobyła się na szczere wyznanie

Sarah Harding w sierpniu 2020 roku za pomocą social mediów wyznała swoim fanom, że choruje na raka piersi. 

Na początku tego roku zdiagnozowano u mnie raka piersi, a kilka tygodni temu otrzymałam druzgocącą wiadomość, że rak rozprzestrzenił się na inne części mojego ciała. Obecnie jestem w trakcie cotygodniowych sesji chemioterapii i walczę najmocniej jak potrafię.

Sarah przyznała, że w tym ciężkim dla niej czasie pomagają jej przyjaciele i rodzina, i robi wszystko co w jej mocy, żeby zachować pozytywne myślenie. Kilka miesięcy później piosenkarka podziękowała fanom za słowa wsparcia i wyznała, że otrzymała propozycję napisania autobiografii. Teraz Harding ogłosiła, że skończyła pisać swoją pierwszą książkę i przy okazji zdradziła, jaki jest jej stan zdrowia.

Dziękuje wszystkim za miłość i wsparcie, które bardzo mi pomaga w trakcie tych złych dni. Oto mała aktualizacja ode mnie.. Mama, psy i ja mieliśmy cudowne i ciche Święta, co było dla mnie czymś nowym, ale wydawało się odpowiednim zakończeniem tego dziwnego roku. Od tamtej pory, pomiędzy wszystkimi zabiegami a wizytami w szpitalu, udało mi się skończyć książkę!

Sarah Harding o walce z rakiem piersi

Ostatnio fragment biografii Harding został opublikowany w gazecie „Times”. Gwiazda pisze w nim, że w grudniu lekarze powiedzieli jej, że prawdopodobnie nie dożyje następnych świąt. Piosenkarka wyznała, że nie chciała usłyszeć dokładnej diagnozy. Po prostu stara się żyć tak, żeby cieszyć się z każdej sekundy.

Jestem w miejscu, w którym nie wiem, ile miesięcy mi pozostało. Kto wie, może jeszcze zaskoczę wszystkich […] 

Harding wyznała również, że przez pandemię odkładała wizyty u lekarza, kiedy pojawiły się u niej pierwsze objawy. Teraz ma nadzieję, że jej historia i szczere wyznania zachęcą innych do regularnego badania się i nie ignorowania symptomów choroby.

Kim jest Sarah Harding?

Sarah Harding to 38-letnia brytyjska piosenkarka. Popularność przyniósł jej występ w  talent show ITV „Popstars: the rivals”. Wraz z czterema innymi uczestniczkami, czyli Cheryl Cole, Nadiną Coyle, Nicolą Roberts i Kimberley Walsh, stworzyły w 2002 roku zespól „Girls Aloud”. Grupa wydala pięć albumów studyjnych i wszystkie wielokrotnie pokrywały się platyną w Wielkiej Brytanii . Zespól ostatecznie rozpadł się w 2013 roku.