Ile czasu ma dla siebie przeciętna kobieta, czyli cała prawda o związkach partnerskich

Oczywiście, mężczyźni pomagają w domu. Zajmują się dziećmi i biorą na siebie część domowych obowiązków. Mimo to, z badania przeprowadzonego przez brytyjską TVBed.com wynika, że kobiety wykonują aż 78 proc. wszystkich domowych obowiązków! Producent materacy przeprowadził badanie, w którym wzięło udział 2 tysiące żon i matek. Wyniki naprawdę mogą zaskoczyć!

Okazało się, że przeciętna kobieta ma dla siebie jedynie 17 minut wolnego czasu w ciągu dnia. Dwie trzecie badanych uważa, że obecny podział, w którym to właśnie one wykonują prawie 80 proc. domowych obowiązków jest bardzo niesprawiedliwy. Co więcej, trzy czwarte badanych stwierdziło, że czuje się, jakby ich życie było podporządkowane komuś innemu.

Zobacz też: 

"Słabo zarabia? Niech zmieni zawód! Rodzice mają 500+? Niech kupią komputer. Nie stać jej na dziecko? To niech nie rodzi!” – ten tekst powinna przeczytać każda z nas!

Pierwszy w Polsce sklep socjalny już otwarty. Kto będzie mógł w nim zrobić zakupy?

Co robią kobiety w wolnym czasie?

Twórcy badania pytali także ankietowanych kobiet, jak relaksują się w wolnym czasie. 55 proc. kobiet powiedziało, że spędza chwilę wytchnienia na oglądaniu telewizji. Popularnymi odpowiedziami były także sen, kąpiel lub przeglądanie portali społecznościowych. Co więcej, ponad 75 proc. badanych przyznało, że nie umieją odprężyć się w czasie wolnym, ponieważ myślą o czekających na nie obowiązkach, a 42 proc. planuje swój kolejny dzień.

Wyniki ankiety naprawdę mogą szokować! Postarajmy się więc zrobić coś, aby odciążyć trochę swoje mamy i żony oraz pozwolić im naprawdę odpocząć i zapomnieć o wszystkich kłopotach i obowiązkach. Zorganizujmy im na przykład relaksującą kąpiel lub dzień wolny, a najlepiej przejmijmy część obowiązków, aby odciążyć ich od aż tylu zmartwień! Szczególnie, że zbliżają się Święta...

Zobacz także:

Zobacz też: Siła, bezpieczeństwo i odporność – trzy słowa, które chcemy słyszeć gdy mówimy o zdrowiu naszych dzieci

Zobacz też: Rodzice szukają opiekunek, które przeszły COVID-19. "Chcemy mieć pewność, że nie przyniesie nam choroby do domu"