Sześcioraczki wracają do domu

Polskie sześcioraczki, które przyszły na świat 20 maja niedługo skończą trzy miesiące. Sześcioraczki od urodzenia przebywały w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Właśnie do domu wróciły dwie dziewczynki: Kaja i Nela. Jedna z dziewczynek waży 3 kg, druga – 3,5 kg. Pozostała czwórka waży od ponad 2 kg do ponad 3 kg. Mama sześcioraczków w rozmowie z mediami tak o stanie zdrowia sześcioraczków powiedziała: "Czują się dobrze, trochę się niecierpliwią i już chcą jechać do domu. Ogólnie są w stanie wyjść ze szpitala; mamy nadzieję, że wszystko będzie dobrze".

Jak informują lekarze, sześcioraczkiładnie przybierają na wadze i nie wymagają podpięcia do specjalnej aparatury. Sześcioraczki są wypisywane w grupach, żeby ułatwić rodzicom opiekę nad nimi. Kolejne dzieci, których stan zdrowia jest dobry najprawdopodobniej opuszczą szpital w następnych dniach, a ostatnie z nich pojadą do domu 19 sierpnia. 

Na powrót dzieci z utęsknieniem czekają rodzice oraz 2,5-letni brat Olivier. Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela mają już przygotowany pokój i łóżeczka.

Mama dzieci pochwaliła się zdjęciami na Instagramie

Sześcioraczki mają już swój Instagram

Polskie sześcioraczki, które już od narodzin wzbudzają duże zainteresowanie doczekały się swojego konta na Instagramie. Mama sześcioraczków zamieściła zdjęcie pokoju, w którym stoi sześć identycznych białych łóżeczek, różniących się jedynie kolorem pościeli: różowa dla dziewczynek, niebieska dla chłopców. Obok łóżeczek stoi brat sześcioraczków - Olivier. Pod zdjęciem mama napisała: "Oczekiwanie na rodzeństwo... Ciekawe jakim będzie starszym bratem?".

Internauci, którzy już zdążyli zorientować się, że sześcioraczki mają swój Instagram przesyłają mnóstwo życzeń i słów wsparcia dla dzieci i rodziców.

"Wszystkiego najlepszego i trzymam kciuki, żeby jak najprędzej zagościły w tych pięknych łóżeczkach",

"Będzie idealnym starszym braciszkiem. To na 100 procent." - piszą w komentarzach.

Wszystko wskazuje na to, że możemy się spodziewać dalszych relacji z życia sześcioraczków, a ich Instagram będzie miał coraz więcej obserwujących. W końcu to pierwsze polskie sześcioraczki.