Szczotka finger brush

Największą popularnością wśród "włosomaniaczek" cieszy się szczotka Olivia Garden finger brush. Szczotka ta kształtem nieco przypomina dłoń - stąd jej nazwa. Konstrukcja ta sprawia, że szczotka nie wyrywa i nie łamie kosmyków, a ponadto, zapewnia równomierny przepływ powietrza podczas ich suszenia. Szczotka finger brush oprócz tego, że skutecznie i łagodnie rozczesuje włosy, zapewnia przyjemny masaż skóry głowy, który z kolei wpływa pozytywnie na kondycję kosmyków. 

Szczotka paddle brush

Paddle brush to chyba najczęściej używana szczotka! Dobra szczotka paddle brush to taka, która ma dużą powierzchnię, dość luźny rozstaw włosia, bądź wypustek, a także amortyzującą "poduszeczkę" - to wszystko sprawia, że włosy rozczesywane są równomiernie i delikatnie, a sama czynność jest bardzo przyjemna. Polecane produkty tego typu to na przykład szczotki Remington Keratin Therapy, Ionika albo Aveda:

Szczotka do włosów na mokro

Nie każdy wie, że kiedy włosy są mokre, są też bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Jednym z najczęstszych błędów w pielęgnacji jest więc siłowe rozczesywanie ich po myciu! Jeśli chcemy uniknąć splątania i "kołtunów" już na etapie mycia, warto postawić na szczotkę, która zrobi to w łagodny sposób. Popularnymi szczotkami do czesania włosów na mokro są szczotki Wet Brush, albo Anwen, które mają dosyć szeroki rozstaw wypustek i łatwo utrzymać je w higienie. Takie szczotki mogą też być pomocne przy rozprowadzaniu odżywki albo maski na świeżo umytych kosmykach. 

Szczotka z włosia dzika

Od jakiegoś czasu bardzo popularne stały się też szczotki z naturalnego włosia. Stylizacja włosów z ich udziałem jest bardzo przyjazna nie tylko dla włosów, ale przede wszystkim dla skóry głowy. Masaż przy pomocy takiej szczotki delikatnie pobudza mikrokrążenie w skórze, dzięki czemu mieszki i cebulki włosa są lepiej odżywione, a co za tym idzie - włos jest zdrowszy, mocniejszy i bardziej elastyczny! Szczotki z naturalnego włosia dzika można kupić na przykład w lokalnych pracowniach szczotek i pędzli.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @khaja.pl