Synek Magdaleny Stępień i Jakuba Rzeźniczaka nie żyje 

Tę historię śledziła cała Polska. W styczniu Magdalena Stępień poinformowała, że Oliwier, owoc jej związku z piłkarzem Jakubem Rzeźniczakiem, choruje na raka. Dzisiaj rodzice przekazali za pomocą social mediów smutną wiadomość. Niestety, synek Magdaleny Stępień i Jakuba Rzeźniczaka przegrał walkę z chorobą. Modelka i piłkarz opublikowali wspólne oświadczenie, w którym w poruszających słowach pożegnali synka i jednocześnie podziękowali wszystkim za pomoc i wsparcie w leczeniu chłopca. 

Kochani, choroba Oliwierka niestety szybko rozprzestrzeniła się i zabrała naszego Aniołka tutaj na Ziemi Świętej, w Izraelu. Czujemy niewyobrażalny ból, ale i ogromną wdzięczność, za każdy dzień jego życia. Było tych dni dokładnie 376. Msza pogrzebowa oraz ostatnie pożegnanie Oliwierka odbędzie się w kaplicy na cmentarzu przy ul. Wojska Polskiego 59A w Oleśnicy, 1 sierpnia (poniedziałek) o godzinie 14:00. Wszystkich, którzy chcą sie pomodlić z nami Różańcem Świętym zapraszamy od 13:40 do kaplicy. 

W dalszej części wpisu rodzice Oliwiera poprosili w tym trudnym momencie o uszanowanie ich prywatności i modlitwę za zmarłego synka. 
 

Dziękujemy za wszelkie dobro, które od Was płynęło. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Jednocześnie bardzo prosimy media o uszanowanie czasu naszej żałoby. Bardzo potrzebujemy teraz spokoju, wyciszenia i modlitwy Rodzice Oliwierka. Magda i Kuba - zakończyli wyciskający łzy post.  

Synek Magdaleny Stępień i Jakuba Rzeźniczaka przegrał walkę z chorobą  

Magdalena Stępień i Jakub Rzeźniczak na początku tego roku dowiedzieli się, że ich półroczny wtedy synek choruje na raka. U Oliwiera wykryto rzadką odmianę nowotworu wątroby. Rodzice zaangażowali się w ratowanie syna, które polega na terapii zagranicznej. Stępień niedługo po usłyszeniu diagnozy założyła zbiórkę na leczenie synka. Dzięki zebranym pieniądzom chłopiec miał szansę na leczenie w klinice w Izraelu. "Leczenie za granicą wiąże się z ogromnymi kosztami […]. Nie dysponuję taką kwotą. (Ani ja, ani Kuba). Dlatego proszę was, ludzi o wielkich sercach, o wsparcie finansowe, bo sami nie damy rady takiej kwoty w tak krótkim czasie uzbierać – pisała na Instagramie modelka.

Oliwier był leczony w Izraelu. Tam niestety okazało się, że chłopiec ma jeszcze rzadszą odmianę nowotworu niż myślano. Pojawiły się również przerzuty. "Cieszę się każdą chwilą spędzaną z moim Synkiem. Ta sytuacja tez powoduje wiele przemyśleń, refleksji" - pisała wtedy mama Oliwera. Dzisiaj rodzice chłopca poinformowali, że ich synek przegrał walkę z chorobą.