Krzysztof Krawczyk zmarł prawie dwa miesiące temu. Od tej pory media żyją rodzinnym dramatem, który rozpoczął się jeszcze w styczniu tego roku. Ewa Krawczyk toczy medialną walkę z biologicznym synem wokalisty. Krzysztof Igor Krawczyk rości prawa do swojej części majątku, który został zapisany wdowie po legendarnym muzyku. Mężczyzna żyje na granicy bezdomności, dlatego po prostu potrzebuje pieniędzy po ojcu. Jak się teraz okazało, Krzysztof Krawczyk Junior dostał wcześniej inny spadek. Co o nim wiadomo? 

Krzysztof Krawczyk Junior - ile dostał w spadku?

Halina Żytkowiak, była żona Krzysztofa Krawczyka i matka Krzysztofa Juniora, zmarła w 2011 roku. Chorowała na raka. Mimo poważnych problemów zdrowotnych jeszcze przed śmiercią zadbała o zabezpieczenie finansowe syna. W 2010 roku odwiedziła Polskę, by załatwić formalności. Pomogli jej w tym Ryszard Poznakowski z Trubadurów oraz Ewa Kulikowska.

Mimo chęci nie spotkała się wówczas z synem, gdyż ten był zajęty.

Zatrzymała się w moim domu w Poznaniu i codziennie dzwoniła do Krzysia, ale ten nie odbierał połączeń. Zaniepokojona tym, że może ma atak padaczki lub leży w szpitalu, postanowiła skontaktować się byłym mężem [...] Jej syn miał urodziny, zamówiła tort i czekała na sygnał. Płakała. Bała się nieproszona wtargnąć w życie tego chłopca i strasznie cierpiała. Już wtedy była bardzo chora, bolało ją całe ciało i przeczuwała, że rak kości zabierze ją z tego świata - powiedziała Ewa Kulikowska portalowi Pomponik.

Z tego, co udało się ustalić portalowi Pomponik, wiadomo, że poprosiła drugiego męża, Andrzeja, by zrzekł się dziedziczenia tantiem na rzecz Krzysztofa Igora. Dzięki temu, na jego konto trafiło kilka tysięcy złotych. Oprócz tego Krawczyk Junior co miesiąc dostaje stałą kwotę - 500 zł. Na prośbę Żytkowiak przelewy wykonuje jego matka chrzestna, Ewa Kulikowska.

Po śmierci Halinki zaprosiłam Krzysia do swojego domu, przekazałam mu walizkę pamiątek po mamie, którą przysłano mi z USA, poprosiłam o numer konta i powiedziałam mu, że zawsze może na mnie liczyć - zapewniła Kulikowska.

Wiadomo także, że Krzysztof Krawczyk Junior czeka też na resztę pieniędzy ze spadku po matce. Ma ją otrzymać w ciągu kilku najbliższych miesięcy. 

Zobacz także:

Krzysztof Krawczyk i Halina Żytkowiak - małżeństwo

Krzysztof Igor Krawczyk, znany także jako Krzysztof Krawczyk Junior jest jedynym synem artysty i jego drugiej żony, Haliny Żytkowiak. Krawczyk i Żytkowiak poznali się w momencie, gdy kobieta  dołączyła do grupy Trubadurzy. To ona namówiła  legendarnego muzyka do odejścia z zespołu i wyjazdu do Stanów Zjednoczonych. Rozstali się z powodu zdrady.

ZOBACZ TAKŻE: Syn Krzysztofa Krawczyka walczy w sądzie o zachowek po ojcu. Wiadomo już, ile może dostać