Jeffrey Epstein - samobójstwo?

Kilka miesięcy temu w mediach było głośno o aferze Jeffrey'a Epsteina, który został aresztowany pod zarzutem organizowania spotkań znanych ludzi z nieletnimi dziewczynami w celach seksualnych. Niedługo później więzień popełnił samobójstwo, mimo bycia obserwowanym przez niemalże całą dobę. Pojawiły się podejrzenia, że nie działał sam, a jego śmierć miała ochronić tożsamość jego licznych klientów.

Książę Andrzej, syn królowej Elżbiety oskarżony o gwałt?

Książę Andrzej, syn kólowej Elżbiety został oskarżony o molestowanie i gwałt na 16-letniej Virginii Giuffre Roberts. Miał tego dokonać na w  lata 1991 – 2002. Kobieta traumatycznie wspomina ten czas. Mówi, że była niczym zabawka wypożyczana bogatym mężczyznom. Najczęściej takim, którzy robili międzynarodowe kariery. Wsród nich Virginia wskazała syna królowej Elżbiety. Dodała, że jest pewna, iż jej oprawca „wie co zrobił”. Przyznała też, że bardzo bała się odmawiać lub stawiać jawny opór, ponieważ była świadoma jak bardzo wpływowi są mężczyźni, którzy wykorzystywali ją na tle seksualnym.

Książę Andrzej, syn Królowej Elżbiety zaprzeczał zarzutom dotyczącym molestowania?

Początkowo zarówno książę, jak i Pałac Buckingham zaprzeczali tym doniesieniom. Nie można jednak uznać tych oświadczeń za w pełni prawdziwe, jako że kłócą się one z dowodami zebranymi przez amerykańskich śledczych. Książę Andrzej zaprzeczał zarzutom o jakiejkolwiek znajomości z głównym podejrzanym, Jeffrey’em Epsteinem, jednak ujawniono zdjęcia, na których znajdują się obaj mężczyźni. Obciążające dla księcia Andrzeja są również zdjęcia, na których syn królowej Elżbiety widnieje z 16-letnią wówczas dziewczyną.

Książę Andrzej oskarżony o gwałt - zaprzecza znajomości z ofiarą

W sprawie zarzucanego mu gwałtu oraz molestowania Książe Andrzej w wywiadzie dla BBC stwierdza:

To nie miało miejsca. Mogę kategorycznie powiedzieć, że to się nigdy nie stało – stwierdził. – Co więcej, nie pamiętam, bym kiedykolwiek poznał tę panią.  Jestem przekonany, że nigdy nie byłem z nią w klubie. Jest wiele rzeczy, które są nieprawdziwe w tej historii, a jedną z nich jest fakt, że nie wiem, gdzie znajduje się ten bar. Nie piję alkoholu. Nie wydaje mi się, że kiedykolwiek kupiłem tam drinka. (Ofiara twierdzi, że przed kontaktem seksualnym byli współnie w klubie)

Książe Andrzej oznajmił, że w dniu, w którymu Virginia twierdzi, że doszło do gwałtu on jadł pizzę z rodziną, a później nocował w domu. Przyznał się jednak, że znał Jeffrey'a Epsteina, czego wcześniej się wypierał. W odniesieniu do swoich kontaktów z mężczyzną, który odbywał karę wiezienia za przestępstwa seksualne z udziałem nieletnich powiedział:

Żałuję tego, bo to nie było zachowanie godne członka rodziny królewskiej. Staramy się zachowywać najwyższe standardy. Po prostu zawiodłem - powiedział BBC książę Andrzej.