Syn Grimes i Elona Muska nie używa określenia "mama"

Claire Boucher, znana wszystkim jako Grimes, to kanadyjska piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka muzyczna. Na początku 2020 r. wyjawiła za pomocą Instagrama, że jest w ciąży. Ojcem dziecka jest Elon Musk, współzałożyciel i lider firmy Tesla. Chociaż oboje mocno chronią swojej prywatności, to przedsiębiorca 5 maja 2020 r. poinformował, że na świat przyszedł już ich syn. Dziecko otrzymało imię X Æ A-12 Musk, które odnosi się do sztucznej inteligencji, miłości, ale także.. samolotu! Teraz Grimes opowiedziała o swojej nowej roli jako matki. W trakcie wywiadu, którego udzieliła dla Vogue'a szykując się na Met Galę wyznała, jaki jest jej stosunek do macierzyństwa i opowiedziała o relacji z synem. 

Dziwnie mi jest mówić o byciu matką, ponieważ nie identyfikuje się z tym słowem, a dziwniejsze jest to, że X mówi na mnie "Claire", ale nie mówi "mama". Być może on wyczuwa moją niechęć dla tego słowa. Choć nawet nie wiem, czemu odczuwam tę niechęć, szanuję słowo "mama", ale o dziwo nie umiem się z nim identyfikować - zdradziła artystka.

Grimes w dalszej części rozmowy przyznała również, że urodzenie dziecka sprawiło, że "odrodziła się w sensie artystycznym". 

Grimes i Elon Musk - historia związku

Większość świata show-biznesowego była w szoku, kiedy w 2018 r. Elon Musk pojawił się na Met Gali u boku Grimes. Ich związek od początku wzbudzał kontrowersje. 17 lat starszy przedsiębiorca nie pasował na pierwszy rzut oka do alternatywnej artystki. Poza tym Elon Musk był już trzy razy żonaty. Jego pierwszą żoną była Justine Musk, z którą doczekał się szóstki dzieci. Pierwsze z nich zmarło, gdy miało 10 tygodni. Później małżeństwo zdecydowało się na zabiegi in vitro. Dzięki temu na świat przyszły bliźniaki, a później trojaczki pary. Drugą (i trzecią!) żoną została brytyjska aktorka Talula Riley. Para rozwiodła się po raz pierwszy w 2012 r. a już rok później była znowu małżeństwem. 

Grime i Musk podobno poznali się w 2018 roku. Połączył ich.. żart o sztucznej inteligencji! Musk rzekomo pierwszy napisał do Grimes na Twitterze, kiedy zobaczył, że zamieściła kalambur o bazyliszku Roko ("Roko's Basilisk"). Tym samym Grimes z dnia na dzień stała się dziewczyną jednego z najbogatszych ludzi na świecie i czy tego chciała, czy nie, "celebrytką". Kiedy zaszła w ciążę, powiedziała w rozmowie z "Rolling Stone": "Dla dziewczyny to poświęcenie ciała i wolności. Tak, jakbym skapitulowała. A przecież całe życie unikałam takich sytuacji. Nigdy się niczemu nie poddawałam, tak więc to było dla mnie duże poświęcenie".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez (@grimes)