Swingersi – kim są

Swingersi to osoby, które tworzą trwałe relacje życiowe oraz seksualne ze swoimi obecnymi partnerami, ale jednocześnie decydują się na seks z innymi osobami. Ruch ten odbywa się najczęściej obustronnie, przy ogólnym poszanowaniu siebie, wzajemnych wyborów, dużej dozie zaufania i uwagi poświęconej swojemu stałemu partnerowi. Na swinging decydują się zarówno pary z długim stażem, tworzące rodziny i posiadające dzieci, jak i młode osoby, które dopiero wkraczają w przygodę ze związkami i relacjami międzyludzkimi.

Swingersi są przekonani, że wybrany sposób na życie pozwoli im uniknąć kłamstw, zdrad oraz zazdrości, które są domeną klasycznych związków. Sam swinging nie jest przez nich uważany za zdradę, ponieważ został dokonany za zgodą partnera i przy jego wiedzy. Partnerzy podkreślają, iż decyzja o wyborze związku otwartego jest ich wspólną oraz nie godzi w zasady oraz przekonania żadnej osoby w związku. Wybór partnerów seksualnych najczęściej jest wspólny, nawet w sytuacji, kiedy sam stosunek nie odbywa się w formie „wielokątu”, a jest igraszkami seksualnymi dwóch osób. Ważną kwestią przy wyborze swingingu jest pozostawianie właściwego partnera zawsze na pierwszym miejscu, nie lekceważenie jego potrzeb, poświęcanie mu uwagi i obdarzenie należytą troską. Miłość powinna łączyć jedynie dwie osoby, które pozostają w regularnym związku, a między partnerami seksualnymi jedynym właściwym uczuciem jest pożądanie, ewentualnie sympatia.

Seks oparty o zasady swingingu odbywa się w bezpiecznym, ustalonym wspólnie miejscu i zawsze przy wiadomości drugiej strony relacji, która jeśli tylko chce może biernie lub czynnie uczestniczyć w stosunku.

Seks w idei swingingu może przybierać różne oblicza – od biernego oglądania seksu uprawianego przez inne pary, przez tworzenie trójkątów, podmiany partnerów lub współżycie grupowe. Swingersi mogą uprawiać zbliżenia homo- lub heteroseksualne, niezależnie od orientacji seksualnej, którą wyznają. Dozwolone są intymne relacje oparte na podmianach partnerów łóżkowych, ale też duże orgie.

Zawsze głównym celem swingersów jest przeżycie doznań seksualnych na wysokim poziomie, które są owiane mgłą tabu, stereotypów i społecznych wykluczeń. Między partnerami seksualnymi najwyższym stopniem relacji jest przyjaźń. Nie istnieją tutaj powiązania emocjonalne oraz finansowe, które są domeną polyamory.

Gry erotyczne odgrywane przez swingersów można podzielić na trzy typy:

  • soft swinging – najniższy poziom zachowań swingerskich, który stanowi dobre rozpoczęcie i wprowadzenie dla nowych adeptów swingingu; opiera się on na przeprowadzeniu jedynie gry wstępnej z innym partnerem, ale właściwy seks, oparty na penetracji, jest uprawiany z własnym partnerem, jednakże w tym samym pomieszczeniu i w tym samym czasie, w którym znajduje się i uprawia seks druga para uczestnicząca w zabawach;
  • closed swinging – to drugi poziom swingingu, który obejmuje cały akt seksualny: grę wstępną oraz wprowadzenie członka do pochwy partnerki przez osoby, które nie pozostają w związku, bez obecności drugiej osoby, która tworzy związek właściwy ze swingersami;
  • open swinging – to ostatni i najtrudniejszy poziom swingingu, który zakłada otwarte dzielenie się partnerami, przybierające formę seksu grupowego lub trójkąta; wybierają go pary, które chcą mieć kontrole nad poczynaniami swojego partnera lub podnieca je patrzenie na niego w erotycznej sytuacji z inną osobą; to najtrudniejsza relacja, ponieważ wiąże się z pojawieniem się uczucia zazdrości i innych negatywnych emocji.

To Cię może zainteresować: Sex Stories: kim są swingersi i czy seks w otwartym związku jest ok? [NASZE WIDEO]

Zobacz także:

Swingersi na całym świecie

Poligamia w postaci swingingu stała się popularna w dobie narodzin Internetu, który dał możliwość zachowania dużego stopnia anonimowości w kontaktach międzyludzkich. Swinging popularyzowany jest przez media społecznościowe. W największych państwach Europy do swingingu przyznaje się około 20-30% mieszkańców. W czołówce znajdują się Francja, Norwegia oraz Dania. W Polsce swinging uprawia 2% społeczeństwa. Najczęściej są to osoby po 30. roku życia, pozostające w trwałych relacjach partnerskich lub małżeńskich, wykształcone i niezależne finansowo.

Swingersów najłatwiej spotkać na portalach społecznościowych lub forach internetowych. Na świecie powstają również specjalne cluby oraz bary przeznaczone wyłącznie dla osób o takich upodobaniach seksualnych. Częstokroć organizowane są dedykowane spotkania, które kończą się zbliżeniami w typie swingingu. Ich najostrzejszą formę stanowią orgie grupowe.

Swingersi w związkach

Swingersi są z założenia osobami pozostającymi w stałych związkach. Cała idea swingingu opiera się o dawanie sobie wzajemnego pozwolenia na zbliżenia seksualne o określonym podłożu z innymi partnerami. Wymaga dużej dozy zaufania oraz otwartości. Najczęściej na ten rodzaj seksu decydują się długoletni partnerzy, którzy chcą dodać swojemu związkowi pikanterii oraz są spragnieni doznań seksualnych na wysokim poziomie.

Swingersi – wady takich relacji

Oczywistą wadą singingu jest wystawienie na próbę obecnego związku, danie partnerom pola do pojawienia się zazdrości oraz negatywnych emocji. Swinging wymaga dużego zaufania do drugiej osoby oraz wysokiej pewności siebie i akceptacji swojego ciała. Bez tych trzech elementów nie będzie możliwe zbliżenie się do innych osób bez późniejszych negatywnych konsekwencji.

Swingersi – zalety takich relacji

Najczęściej wymienianą zaletą swingingu jest urozmaicenie relacji seksualnych pomiędzy dotychczasowymi stałymi partnerami. Podczas zbliżeń z innymi osobami uczą się one nowych pozycji oraz technik, które następnie mogą wykorzystywać podczas wzajemnych stosunków. Swinging umożliwia poznawanie nowych ludzi o podobnym stopniu otwartości i upodobaniach. Wiele par przyznaje, iż swinging pozwolił im na nowo odkryć swoich dotychczasowych partnerów i przez to uratował ich związek. Niewątpliwie tego typu relacja pomaga w akceptacji swojego ciała i daje możliwość jego lepszego poznania. Otwiera też drzwi do lepszych i dotychczas nieznanych doznań seksualnych.

Obejrzyj WIDEO: Sex Stories: wszystko co powinnaś wiedzieć o kobiecej samomiłości