Jak dać przyjemność kobiecie? Kto odkrył łechtaczkę? Czym stała się ona w historii ludzkości? Na te i wiele innych pytań odpowiada doskonała, nagradzana animacja "Le Clitoris". 

Kanadyjska reżyserka i scenarzystka, Lori Malépart-Traversy bez pardonu i w bardzo lekki sposób przedstawia, w ramach seksualnej edukacji, cechy łechtaczki. Reżyserka zdobywa się na mentorski ton, przytaczając wątki historyczno-naukowe. Dowiemy się z "Le Clitoris" o tym kiedy zaczęto prowadzić badania nad tym ukrytym kobiecym narządem, kto może się pochwalić jego odkryciem i dlaczego starożytni Grecy już całe wieki temu cenili sobie łechtaczkę jako główne źródło przyjemności (w zasadzie ceniły ją Greczynki). 

Lori Malépart-Traversy porównuje narząd do męskiego członka, przedstawia ilustracyjnie w bardzo miły dla oka sposób i robi zaskakujące porównania. Zwycięska animacja z festiwali w Kanadzie i Stanach powoli staje się hitem sieci, ma już kilka milionów wyświetleń. Nic dziwnego, jest naprawdę zrobiona w bardzo zgrabny sposób. Powinniście poświęcić na nią te cztery minuty! 

Le clitoris - Animated Documentary (2016) from Lori Malépart-Traversy on Vimeo.