Sekretne życia Waltera Mitty

Walter Mitty pracuje w magazynie "Life" w "piwnicznym" dziale z odbitkami. Jest jednym z trybików w wielkiej korporacji, którego nie zauważają ani przełożeni, ani, co gorsza, dziewczyna, w której się podkochuje. Ma jednak ogromną wyobraźnię, która uruchamia się, kiedy wyrusza w podróż. To opowieść o sile fantazji i pełnia szczęścia w pełnym tego słowa znaczeniu.

Captain Fantastic

Za rolę w "Captain Fantastic" Viggo Mortensen był w tym roku nominowany do Oscara. Mortensen gra Bena, ojca szóstki dzieci, które wychowuje w lesie, z dala od "zepsutej" cywilizacji. Sam jest hipisem i marksistą, a dzieciaki wychowuje właśnie w duchu wolności. To opowieść o krótkich chwilach niczym nieskrępowanego szczęścia, miłości, która ma różne oblicza i którą nie zawsze potrafimy właściwie okazać. Nie dajcie się zwieść kategorii dramat, komedia. Warto zobaczyć współczesną krainę Piotrusia Pana.

Nietykalni

Jeśli nie znacie jeszcze francuskiego aktora Omara Sy, czas nadrobić zaległości! W "Nietykalnych" gra opiekuna sparaliżowanego paryskiego milionera. To film bezpretensjonalny i szczery, o dwóch światach, które przez przypadek się połączyły i co z tego spotkania wynikło. Z pewnością doda Wam energii podczas Światowego Dnia Szczęścia.

Choć goni nas czas

Dwóch starszych panów, biznesmen i mechanik samochodowy, chce dobrze przeżyć ostatnie dni swojego życia, w tym celu wyruszają ku przygodom i robią rzeczy, na które wcześniej nie mieli odwagi. To komedia o umieraniu, przedstawiona w poruszający i zabawny sposób.

Poradnik Pozytywnego Myślenia

Trudny temat choroby umysłowej poruszony w lekki i zabawny sposób, z przesłaniem. Dodatkowo świetne kreacje aktorskie Bradleya Coopera i partnerującej mu Jennifer Lawrence (aktorka za rolę Tiffany Maxwell dostała Oscara w 2013 roku). Historia powrotu do życia, w bardzo zwariowanej formie.

Forrest Gump

"Forrest Gump" z Tomem Hanksem to klasyka gatunku. Cytaty i sceny z tego filmu weszły do kanonu filmu, a sam Forrest Gump bawi i wzrusza kolejne pokolenia widzów. Forrest jest po prostu bohaterem, którego przesłanie jest uniwersalne - żyj szczęśliwie, płyń z prądem.

Zwariować ze szczęścia

Nowość filmowa. To włoska tragikomedia o dwóch pacjentkach ośrodka zamkniętego, które postanawiają razem uciec. Jedna jest mitomanką, której nie zamyka się buzia, druga super wrażliwą introwertyczką. Kino drogi z mądrym przesłaniem i sporą dawką szczęśliwych chwil.

Lepiej być nie może

Świetny jak zawsze Jack Nicholson, który za rolę w tym filmie zdobył Oscara i eteryczna Helen Hunt (która również zgarnęła za "Lepiej być nie może" nagrodę Akademii) dają prawdziwy popis aktorskich możliwości. "Sprawiasz, że chcę być lepszym człowiekiem" – zwraca się w "Lepiej być nie może" Melvin Udall do Carol Connelly. On zaś sprawia, że chcemy jak najczęściej oglądać ten film.