Boże Narodzenie okiem matki. Ten apel wzrusza do łez

Cara Sievers, autorka „Mother.ly” opisała to w liście otwartym.

- Jako mama często mam wątpliwości, czy słusznie postępuję. Znoszę też wiele krytycznych komentarzy, a kiedy pytam o radę doświadczonych, czy bliskich, słyszę: „nigdy mi się to nie zdarzyło”, „nie wiem, co ci powiedzieć”, „u mnie to działało, a u ciebie nie?” - pisze Cary Sievers. Według niej właśnie takie podejście sprawia, że rzadko doświadcza sytuacji, w której ktoś po prostu przyjacielsko klepie ją po plecach, mówiąc: „super, że to robisz”.

W liście kobieta wyrzuca z siebie swój ból. Żali się, że chce usłyszeć, że wykonuje naprawdę dobrą pracę. Pragnie zostać doceniona i chce zostać utwierdzona w przekonaniu, że jej dzieci są szczęśliwe, ponieważ mają świetną matkę. Podkreśla, jak bardzo jest wdzięczna swojemu mężowi, gdy nie wypomina jej drobnych, codziennych błędów, z jakimi codziennie mierzy się wiele żon i matek. Jest wdzięczna za każde miłe słowo, jakie wybrzmiewa z ust jej męża.

Cara Sievers twierdzi, że najbardziej ceni, gdy ludzie mówią: „w końcu sama to zrozumiesz”. Wówczas przypominają jej, że bycie matką to nie stan, ale długotrwały i wymagający poświęcenia proces. Podkreśla, że uwagi innych są dla niej ważne, jednak tylko ona ma prawo decydować o tym, co jest najlepsze dla jej dzieci. Uwielbia macierzyństwo z dwóch powodów: za to, że jest to niesamowita odpowiedzialność oraz za to, że jednocześnie jest wielką szansą.

Zobacz też:

Wyliczono, ile czasu dla siebie ma przeciętna matka. Te dane szokują!

„Słabo zarabia? Niech zmieni zawód! Rodzice mają 500+? Niech kupią komputer. Nie stać jej na dziecko? To niech nie rodzi!” – ten tekst powinna przeczytać każda z nas!

Święta to czas czułości i wrażliwości. Doceńmy matki

Autorka listu domyśla się, że jej rodzina zapewne też pragnie zostać doceniona. Wspomina swoje dzieciństwo i to, jak bardzo potrzebowała uznania ze strony swoich rodziców, kiedy dorastała. Potrzebuje go nadal. Cieszy się, gdy widzi radość swoich dzieci, gdy pokazuje im, jak bardzo jest z nich dumna. Zwraca się do czytelników, życząc im, aby właśnie w tym szczególnym okresie świąt Bożego Narodzenia usłyszeli niezwykle ważne słowa wsparcia i zachęty do dalszego działania. Na koniec dodaje:

- Czy nie byłoby miło, gdyby właśnie teraz każdy postarał się rozproszyć przyziemne myśli i podziękował swojej mamie za to, co robi? By każda mama usłyszała, że robi dobrą robotę? Można to również zamienić na prezent: kup mamie kalendarz i na każdy dzień napisz jej miłe słowo. Albo napisz jej staromodny list. Z pewnością będzie to prezent, który zapamięta na zawsze - podsumowuje Cara Sievers.

A Ty, czy kupiłaś już mamie prezent na Święta?

Zobacz też:

Urodziła 69 dzieci. O jej życiu krążą legendy