Para doczekała się upragnionego dziecka

Hunter i Hope Madden, to małżeństwo mieszkające w stanie Teksas w Stanach Zjednoczonych. Para przez wiele lat starała się o dziecko, jednak bez skutku. Małżeństwo po nieudanych próbach zajścia w ciążę, podjęło decyzje o rozpoczęciu leczenia na bezpłodność. Niestety to również nie przynosiło upragnionych rezultatów, a Hunter i Hope stracili wskutek poronienia trójkę dzieci - dwójkę we wczesnym stanie ciąży i jedno podczas rutynowych  badań. Para dowiedziała się, że straciła syna Owena, kiedy na USG nie wykryto bicia serca dziecka. 

Utrata syna była bardzo trudna dla nas obojga. To był po prostu taki cios ...- powiedział Hunter portalowi „Today”

Po utracie Owena, małżeństwo zaczynało tracić nadzieje na to, że kiedykolwiek jeszcze uda im się mieć dzieci. Kiedy dowiedzieli się, że Hope znowu jest w ciąży, towarzyszyła im radość ale jednocześnie niepokój. Po wszystkich tragicznych wydarzeniach, ciąża kobiety była dla pary bardzo stresująca. Hunter wyznał, że każda wizyta u lekarza była przepełniona strachem. „Byliśmy przygotowani na najgorsze” – przyznała Hope.  

11 marca 2017 roku na świat przyszła upragniona córeczka pary, Evelyn. Na miejscu porodu, oprócz najbliższych, była też znana fotografka Leilani Rogers, która uchwyciła pierwsze chwile rodziców z nowonarodzonym dzieckiem. Na zdjęciach widać wszystkie emocje, jakie nowi rodzice przeżywali w momencie narodzin – radość, wytchnienie i ogromną miłość. Niedawno para powitała kolejne dziecko - tym razem doczekali się synka. Małżonkowie po raz kolejny zwrócili się z prośbą do Leilani Rogers, żeby uwieczniła moment narodzin. Fotografka przyznała, że to dla niej wielki zaszczyt móc uczestniczyć w tak intymnym wydarzeniu, jak poród. 

Co oznacza termin „tęczowe dziecko”?

Poronienie to zawsze ogromny cios dla obojga rodziców. Niełatwo jest im podjąć decyzję o kolejnym dziecku. Pary, które się na to zdecydowały nazywa się „tęczowymi rodzicami”, a ich pociechy „tęczowymi dziećmi”. 

Termin oznacza dziecko, które urodziło się po wcześniejszym utracie ciąży. Nazwa pochodzi od tęczy, która jest symbolem nadziei i słońca po deszczu. Oznacza, że po burzliwym okresie, może pojawić się coś pięknego, na co warto było czekać. 

Opublikowany przez Leilani Rogers - Photographer, Mentor, Doula Wtorek, 23 lutego 2021