Dom na Sycylii za grosze

Sambuca di Sicilia to historyczna miejscowość na pięknej włoskiej wyspie, Sycylii. Jak wiele podobnych miasteczek boryka się jednak z postepującym wyludnieniem, dlatego władzie Sambucci wymyśliły sposób na przyciągnięcie nowych mieszkańców. Ogłoszono możliwość kupienia domów w historycznym centrum miejscowości za ... 4 złote. Warunkiem jest jednak przeprowadzenie gruntownego remontu nieruchomości do trzech lat po jej nabyciu. Na dodatek, Sambuca di Sicilia została okrzyknięta najpiękniejszym miastem na wyspie, jest położona w odległości 80 kilometrów od Palermo i 30 kilometrów od wspaniałego wybrzeża Morza Śródziemnego.

4 złote to symboliczne 1 euro, a każdy nowy właściciel musi wpłacić depozyt w wysokości 5 tysięcy euro i przeznaczyć jakieś 85 tysięcy złotych na gruntowną renowację zabytkowego domu.

To nie pierwsza tak akcja włoskich miast - wcześniej wyprzedawano domy w miasteczku Ollolaia, a obcokrajowcy i sami Włosi chętnie korzystali z obiecującej oferty.

Jak kupić dom w Sambuca di Sicilia?

Chętni do zakupu domów w Sambucce mogą się zgłaszać do 2. maja (zostało jeszcze tylko kilka dni!), a burmistrz tej sycylijskiej zabytkowej miejscowości wybierze na drodze konkursu 17 nowych mieszkańców. Powodzenia w zostaniu Sycylijczykiem!

 

A post shared by @katemag27 on Apr 29, 2018 at 11:13pm PDT