Najlepsza suknia ślubna to taka, która podoba się pannie młodej. Powinna ona wybrać kreację, która najbardziej przypadła jej do gustu i w której wręcz zakochała się od pierwszego wejrzenia. Mama, druhna, siostra czy przyjaciółka mogą doradzać, ale ostateczny wybór zawsze powinien należeć do królowej całego wydarzenia. Przyszła panna młoda powinna w swojej sukni czuć się wyjątkowo i komfortowo. Najczęściej jedna suknia służy przez całą noc zabawy, dlatego ostateczny wybór musi być dobrze przemyślany.

Suknie ślubne dla puszystych pań [GALERIA]

Puszyste panny młode często posiadają kompleks zbyt obfitych ramion. Z tym problemem doskonale poradzą sobie suknie ślubne zakrywające je. Można wybrać krótki lub długi rękaw, dobrze sprawdzą się też grube ramiączka.

Suknie ślubne dla puszystych powinny być uszyte ze zwiewnych i  delikatnych materiałów. Zdecydowanie odradza się użycie do tego atłasu i innych tkanin odbijających światło, ponieważ te optycznie pogrubiają sylwetkę.

Na nieco tęższych kobietach najlepiej będą leżały suknie ślubne o prostym kroju bez falban, haftów oraz nadmiaru koronek, gdyż te dodatkowo obciążą wizerunek. Zdecydowanie należy zrezygnować z obcisłych sukni, ponieważ te podkreślą niedoskonałości. Najgorszym wyborem będzie suknia w kroju syrenki.

Bardzo dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w ślubną bieliznę wyszczuplającą, która nie tylko utrzyma w ryzach wszelkie fałdki, ale też uwydatni talię i podkreśli biust. Ślubne modele potrafią być naprawdę wygodne, strojne i piękne, przez co doskonale sprawdzą się podczas nocy poślubnej. Panna młoda ubrana w taką bieliznę zapewne zyska sporo pewności siebie.

Suknie ślubne i dodatki dla puszystych pań [GALERIA]

Dobór dodatków do sukni ślubnych dla pań puszystych opiera się na takich samych zasadach, jak w przypadku kreacji w mniejszych rozmiarach. Do skromnej i prostej sukni można założyć bogatą i błyszczącą biżuterię, natomiast suknia strojna wymaga delikatnych akcesoriów.

W przypadku puszystych pań niezwykle istotny jest odpowiednio dobrany stanik. O ile sukienka nie będzie wyposażona w gorset, warto zadbać o to, aby piersi były właściwie ułożone i uniesione. Najczęściej są one ogromnym atutem większych kobiet, dlatego warto je eksponować.

Zobacz także:

Niskie panny młode powinny postawić na wyższe obuwie. Musi ono być przede wszystkim wygodne, dlatego można pozwolić sobie na koturny lub czółenka na słupku. Dzięki temu zabiegowi sylwetka zyska na strzelistości.

Efektu wysmuklenia przysporzy także długi tren lub welon. Obydwa powinny być lekkie i możliwie najdłuższe.

Moda ślubna dla puszystych [GALERIA]

Suknie ślubne o kroju A to dobry wybór w przypadku wysokich, ale puszystych kobiet. Suknia jest przylegająca u góry i poszerza się ku dołowi. Często odcięta jest w pasie lub pod piersiami. Zabieg ten optycznie wydłuża sylwetkę i sprawia wrażenie szczuplejszej figury.

Suknia ślubna w typie Empire charakteryzuje się wykonaniem ze zwiewnych i delikatnych materiałów. Często ozdobną i wyszywaną górę kreacji, której zadaniem jest podkreślenie biustu kobiety, od jej dołu oddziela ozdobna tasiemka. Suknia charakteryzuje się wyraźnym odcięciem w linii pod piersiami. Ubiór ten sprawi, że panna młoda będzie wyglądała na chudszą i wyższą.

Panny młode, które marzą o ślubie jak z bajki lub królewskiego dworu, mogą wybrać suknię ślubną w kroju princessy. Charakteryzuje się ona gorsetową górą,  która najczęściej jest usztywniana i służy maksymalnemu wymodelowaniu talii. Pod gorsetem znajduje się mocno rozkloszowana, uszyta z wielu warstw tiulu spódnica.