Zanim zdecydujesz się na kupno sukienki komunijnej dla swojej córki sprawdź wymagania, jakie stawia twoja parafia. Nie zawsze pozwala ona na dowolność. W wielu parafiach strojem obowiązującym jest biała alba, czasami tylko ozdobiona haftem, lub lamówką. Wtedy nadal pozostaje ci dobór białych butów, rajstop oraz wianka. Jeżeli chodzi o te ostatnie do łask wracają wianki wyplatane z żywych kwiatów. Bardziej trwały okaże się delikatny stroik, lub spinka. Buty powinny być białe, na płaskiej podeszwie lub małym obcasiku. Najlepiej jeśli mają zakryte palce.

Moda na sukienki komunijne zmienia się niczym w kalejdoskopie. Aktualnie na topie są skromne, białe sukienki (zarówno krótkie jak i długie) z muślinu, atłasu, satyny, żorżety, organtyny, a niekiedy nawet jedwabiu. Dziewczynka w takiej sukience ma wyglądać świeżo i niewinnie. Moda komunijna od lat wzoruje się na tej ślubnej. Dlatego niektóre modele sukienek komunijnych są o wiele bardziej ozdobne, rozłożyste, falbaniaste, bogato zdobione koronką, perełkami, kwiatami z materiału. Nadmierny przepych nie jest jednak wskazany. Pamiętaj o tym, by sukienka córki była nie tylko efektowna, ale i wygodna dla dziecka.

W razie niepogody warto mieć przygotowana dla dziecka białą pelerynkę lub etolę, która ochroni przed zimnem. Dodatkami, o których trzeba także pomyśleć są torebka i rękawiczki. Najlepiej wybrać takie, które będą się komponowały z resztą stroju. W razie wątpliwości postaw na klasyczne, proste wzory.

ZOBACZ TEŻ:

FRYZURY NA KOMUNIĘ