Sukienka kimono - nie wyobrażamy sobie bez niej lata! 

Kimono kojarzy ci się z japońskim strojem gejsz? Nie mylisz się, ale kimono ma różne oblicza. A dziś pokochały je kobiety bez względu na to, pod jaką szerokością geograficzną żyją. Dlaczego? To świetny model sukienki na lato, który pozwala na totalną swobodę. Nie traci przy tym zmysłowej elegancji i klasy - pasuje zarówno na plażę, jak i na wieczorne wyjścia oraz zwykły dzień w pracy. My kochamy kimono za fantazyjną formę i seksowne wiązanie, na szczęście prostsze niż układanie origami. Gdy raz posiądziesz tę magiczną sztukę, okaże się prostsza niż poranne wiązanie szlafroka.

Sukienka kimono będzie hitem tego lata - to inspiracja, którą influencerki przywiozły z wakacji na Bali czy Zanzibarze. My zadamy w nich szyku w miejskiej dżungli. Jak ją stylizować, gdzie kupisz najpiękniejsze modele? Zobacz nasz przegląd sukienek kimono polskich marek, w galerii pod artykułem!

Modna sukienka kimono - z czym ją nosić?

Sukienka kimono dodaje luzu i nonszalancji letniej stylizacji. W tym sezonie kimono nosimy z mulami, wiązanymi sandałami lub klapkami w stylu klasycznych birkenstocków i koszykiem, ale fanki sportowego szyku mogą zestawić je z trampkami i czapką z daszkiem. 

Kimono z założenia jest minimalistyczne, ale świetnie komponuje się z dużą ilością biżuterii - kolorowymi koralikami, amuletami, naszyjnikami zakładanymi kaskadowo oraz  pierścionkami i sygnetami w barokowym stylu. Wyglądaj tak, jakbyś dopiero wróciła z orientalnych wakacji.

Modne sukienki kimono: przegląd najpiękniejszych modeli polskich marek

Przeszukałyśmy dla was kolekcje polskich marek w poszukiwaniu najpiękniejszych modeli sukienek kimono. Naszą szczególną uwagę zwrócił nowy drop bestsellerowych kimon MULAN marki Chiara Wear, które wykonane są zgodnie z zasadami zrównoważonej mody. Sesja zdjęciowa kimon została wykonana w Kenii, we współpracy z kursantkami darmowej szkoły szycia i projektowania Sewing Together, założonej przez Polkę – Maję Kotalę. W ramach wsparcia całego projektu Sara Tomiczek (CEO Chiara Wear) udała się na ponad 2-tygodniową podróż do Afryki, gdzie wspierała program Sewing Together zarówno materialnie, jak i z zakresu know-how prowadzenia firmy odzieżowej. Lubimy, gdy za modą stoją ważne idee.

ZOBACZ NASZ PRZEGLĄD NAJPIĘKNIEJSZYCH SUKIENEK KIMONO POLSKICH MAREK: