Co łączy H&M i Google?

Wyobraź sobie aplikację na Smartfona, która zbiera przez cały dzień dane o twoich aktywnościach: porannym bieganiu, trybie pracy, sposobie spędzania czasu wieczorem... Wie o tobie dokładnie wszystko! Zna twoje potrzeby i przyzwyczajenia. Na koniec wprowadzasz informację, że potrzebujesz sukienki na określoną okazję... Kto stworzy ją bardziej precyzyjnie niż system, który zna cię tak dokładnie? Najwyraźniej do takiego wniosku doszli przedstawiciele Google i H&M, którzy niedawno ogłosili początek swojej współpracy...

"Spersonalizowana" sukienka?

Proces tworzenia wymarzonego ubrania zaczyna się od ściągnięcia specjalnej aplikacji. Google’s Awareness API system przez tydzień zbiera wszystkie informacje o tym gdzie bywasz, co jesz, z kim się spotykasz i jakie filmy oglądasz. Na koniec wszystkie dane są analizowane i na ich podstawie powstaje propozycja ubrania, które idealnie odpowiada twoim potrzebom oraz nawiązuje do zainteresowań. Niekoniecznie jednego. Poza pojedynczym projektem aplikacja zaproponuje kilka innych sukienek oraz dodatków.

Jak będzie wyglądała sukienka przyszłości?

Czy wspólny projekt H&M oraz Google jest odpowiedzią na pytanie o to, jak będzie wyglądała moda w przyszłości? Na pewno to nie jedyna taka propozycja... Sukienki łączące modę z techniką powstawały znacznie wcześniej. Przykładem może być kreacja uszyta z materiału, który zmienia kolor w zależności od tętna swojej właścicielki. Tylko czy na pewno ktoś odważy się go nosić?

 

 

Na trochę inny pomysł wpadł Intel: wymyślił suknię wieczorową, z której odlatuje stado uśpionych wcześniej motyli. Wystarczy, że ktoś się do ciebie zbliży. Co Wy na to?

materiały prasowe