Olejki do ciała stosowane są w pielęgnacji już od czasów starożytnej Babilonii, kiedy to kobiety z suchych i gorących rejonów Mezopotamii zaczęły używać roślinnych  olejków natłuszczających w celu nawilżenia skóry i nadania jej gładkości. Królowa Egiptu Kleopatra, znana również jako autorka pierwszego podręcznika do kosmetologii „Kosmetikon Biblion” do swoich słynnych kąpieli w oślim mleku, dodawała olej z oliwek, natomiast Hipokrates czołowy prekursor dzisiejszej medycyny, opracował krem do twarzy zawierający między innymi oliwę.

Od tamtych czasów zdołaliśmy znacznie poszerzyć naszą wiedzę z dziedziny kosmetologii i uzupełnić ją o zaawansowane metody badań oraz innowacyjne sposoby leczenia skóry. Nawilżające olejki będące dawniej podstawą w pielęgnacji, słusznie doczekały się swojego miejsca w składzie kosmetyków znanych nam dzisiaj. Z uwagi na naturalne pochodzenie, silne właściwości nawilżające i kompleksowe działanie chętnie po nie sięgamy.

Suchy olejek: właściwości

Ciekawym rozwiązaniem jest stosowanie suchego olejku - jednym z najchętniej wybieranych produktów przez kobiety na całym świecie jest kultowy olejek marki NUXE Huile Prodigieuse, który łączy w sobie moc olejów roślinnych z każdej części świata. Są to olej tsubaki, olej arganowy, olej makadamia, olej z ogórecznika, olej kameliowy, olej z orzechów laskowych oraz olej ze słodkich migdałów. Unikatowość suchego olejku zapewnia jego wielofunkcyjność. Możesz wykorzystać go do pielęgnacji skóry twarzy, ciała oraz do odżywienia włosów. 

Suchy olejek: jak stosować?

Nałóż kilka kropelek olejku i rozprowadź masującymi ruchami od środka twarzy na zewnątrz. Olejek można wymieszać na dłoni z ulubionym kremem pielęgnacyjnym do twarzy, a dodatek suchego olejku z drobinkami do podkładu, da skórze cudowny subtelny blask i rozświetlenie. W celu odżywienia i nawilżenia skóry ciała stosuj olejek na wybrane partie lub na całe ciało, masując okrężnymi ruchami. Możesz sobie sprawić odżywczą i relaksującą kąpiel dodając kilka kropli olejku do wanny z ciepłą wodą. Olejek redukuje widoczność rozstępów, a jego uelastyczniające skórę właściwości zapobiegają ich występowaniu.

Suchy olejek na włosy

Dzięki olejkowi możesz nadać swoim włosom blask oraz poprawić ich kondycję. Nałóż olejek na całą długość włosów, owiń ciepłym ręcznikiem i pozostaw na 10 minut, następnie umyj włosy. Taki zabieg możesz powtarzać raz w tygodniu. Możesz również używać suchego olejku na końcówki włosów. Olejek pomoże je zdyscyplinować, nada im blask i cudowny zapach, a także zabezpieczy włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, zapobiegnie ich łamaniu i rozdwajaniu.