Stroiki wielkanocne na stelażu

Stroiki wielkanocne najłatwiej przygotować na gotowym stelażu. Może to być wianek ze słomy, z wikliny lub innych giętkich gałązek. Da się go kupić w kwiaciarni, hurtowni kwiatów, a nawet wykonać samodzielnie. Gdy masz już stelaż o kształcie wieńca, podpowiemy, jak zrobić stroik wielkanocny.

Jeżeli wianek ma wisieć na drzwiach, najlepiej umieścić na nim ozdoby tak, by znajdowały się w jego dolnej części. Można w niego wpleść gałązki bukszpanu, które nawet po wyschnięciu nadal pozostaną zielone. Wielkanocne stroiki przyozdabiamy skorupkami jajek, ozdobnymi ptaszki i sztucznymi wiosennymi kwiatami i baziami. Z pomocą przyjdą nam tutaj gotowe ozdoby na stroiki kupione w sklepach. Wiszący wianek, asymetrycznie u góry przyozdabiamy zieloną lub żółtą kokardą.  

Stroiki i ozdoby wielkanocne na okrągłym stelażu, które chcemy położyć na stole, można przyozdobić z każdej strony. Dookoła wplatamy w nie bazie, bukszpan i kokardkę. Całość uzupełniamy gotowymi, wznoszącymi się ponad wianek motywami wiosennymi: kurczaczkami, pisankami, czy zającami.

Stroiki wielkanocne z kwiatami

Zastanawiasz się, jak zrobić stroik na Święta Wielkanocne? Chcesz, aby zdobił on mieszkanie nieco dłużej niż kwiaty cięte? Stroiki wielkanocne mogą być przygotowane także z wykorzystaniem roślin doniczkowych. Do tego celu świetnie nadają się kwiaty wiosenne. Wielkanocne stroiki zdobią szafirki, żonkile i kolorowe hiacynty. Można do nich dodać zielonych, wiosennych akcentów i przyozdobić wstążką.

Pięknie wyglądają dekoracje wyłożone mchem. Dobrze komponują się kwiaty doniczkowe umieszczone w wiklinowych koszykach, ceramicznych pojemnikach o kształcie skorupek jaj lub donicach zrobionych z naturalnych materiałów – brzozowych gałęzi czy kory.

Ozdoby wielkanocne – stroiki stojące

Stroiki wielkanocne mogą zajmować także większą przestrzeń. W wysokim flakonie umieszczamy ścięte gałęzie wierzby karłowatej i kształtujemy je na regularny bukiet. Na gałązkach można powiesić samodzielnie pomalowane skorupki jajek – wydmuszki, a także sztuczne, kolorowe ptaszki i piórka kupione w sklepie. W przygotowaniu takiej dekoracji mogą pomóc dzieci, dla których malowanie jajek jest zawsze atrakcją. Jeżeli flakon jest przezroczysty, to można go także ozdobić żółtym, zielonym lub pomarańczowym siankiem dekoracyjnym.

Stroiki wielkanocne ze świeczką

Na wielkanocnym stole nie powinno zabraknąć świątecznej świecy. Ciekawym pomysłem na jej wkomponowanie będą nowoczesne stroiki z plastra brzozowego drewna. Do niego można wstawić grubą, białą świecę. Trzeba ją jednak dodatkowo zabezpieczyć. Dookoła przyozdabiamy stroik mchem, delikatnymi gałązkami i baziami. Do takiej naturalnej kompozycji najlepiej pasuje sznurek z którego można zrobić kokardę.

Stroiki wielkanocne - jak zrobić kompozycje w szkle?

Stroiki wielkanocne mogą być przygotowane wewnątrz szklanego naczynia. Świeczka na świątecznym stole może być także wkomponowana w naczynie szklane. Stabilnie ustawioną świecę otaczamy mchem lub bukszpanem, które dodatkowo ożywią nasz stół.

Innym przykładem wykorzystania naczynia jest wrzucenie do niego kolorowych skorupek jajek. W wysokim szkle będą się one dobrze komponowały, jeżeli od góry wstawimy dodatkowo bazie lub gałązki kwitnących drzew owocowych. Na dno można włożyć gąbkę florystyczną, w którą wbijemy gałązki, dzięki czemu stroik będzie zdobił pomieszczenie nawet kilka dni.

Stroik wielkanocny - koszyczek

Koszyczek świąteczny jest to najstarszy - tradycyjny stroik. Wielkanoc to święto, przed którym święci się w wiklinowym koszyczku pokarmy, spożywane na niedzielne śniadanie. Obecnie, po przyjściu ze święcenia pokarmów, udekorujmy koszyczek, aby przez cały świąteczny czas był on ozdobą naszego domu. Można włożyć do niego upieczonego baranka i posadzić go na bukszpanie. Koszyczek można też pozostawić do przyozdobienia dzieciom. Z pewnością chętnie wypełnią go czekoladowymi jajkami, zającami i cukrowym barankiem.