Adwent to w chrześcijaństwie czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Trwa cztery tygodnie i rozpoczyna się pod koniec listopada lub na początku grudnia. Większości z nas adwentowe ozdoby kojarzą się głównie z kalendarzami adwentowymi, ale moda na skandynawski styl we wnętrzach sprawiła, że do kraju nad Wisłą powróciły także adwentowe stroiki.

Jak zrobić adwentowy stroik?

Zacznij od zakupu 4 świeczek - każda z nich symbolizuje kolejną niedzielę adwentu i zapalana jest właśnie w tym dniu. 4 świeczki są podstawą adwentowego stroika. Reszta to kwestia wyobraźni. Jeśli chcesz wykonać strok w stylu skandynawskim, postaw na prostotę i roślinne dekoracje. Mogą to być gałązki świerku lub innego drzewa iglastego, szyszki, a nawet sukulenty. Wspaniale będą wyglądać też owoce zimowych krzewów!

Zobacz też: Dekoracje na Święta - kolekcja Zara Home 2020


Stroik adwentowy w wersji minimal

Jeśli Twoje wnętrze jest jasne, minimalistyczne i stonowane, dekoracja adwentowego stroka również powinna być prosta. Czasem wystarczy kupić cztery świeczniki i ustawić w nich świeczki. W ramach dekoracji przyozdób je małą gałązką sosny lub czerwoną kokardką. Ciekawym pomysłem na stworzenie adwentowego stroika jest także włożenie do butelek z wodą świerkowych gałązek. W tak przygotowane butelki wkładamy świeczki i gotowe! Taki stroik daje wspaniały efekt, szczególnie jeśli postawimy go na parapecie!

Zobacz też: Dekoracje na Święta - jak udekorować dom w skandynawskim stylu?

Zobacz także:

Zobacz też: Anna Lewandowska już postawiła choinkę. Zobacz świąteczne dekoracje w jej domu!

Adwentowy wieniec

Tradycyjną formą adwentowego stroika jest wieniec, w który wkomponowywane są cztery świece adwentu. Możesz wykonać go z zielonych gałązek świerku, przyozdobić wstążkami czy bombkami. Całkiem ciekawym pomysłem są również wieńce adwentowe z suszonych kwiatów, owoców, a nawet bombek.

Wspaniałym pomysłem na adwentowy stroik jest wieniec z żywych kwiatów - na przykład kwitnących o tej porze roku gwiazd betlejemskich, który umieszczamy nad stołem w formie wiszącej. Zobacz jeden z takich wieńców w naszej galerii i zainspiruj się!

Zobacz też:

12 pomysłów na kalendarz adwentowy

Piernik adwentowy - staropolski przepis pełen magii!