Street Photography Awards 2020: te zdjęcia wygrały w konkursie

Tegoroczne rozdanie nagród Street Photography z powodu pandemii odbyło się w niezwykłych okolicznościach. "W ramach środków ostrożności przed pandemią Covid-19 znaczna część świata została zablokowana, a ulice w każdym zakątku globu były wyludnione i ciche. Zatrzymał się zwykły zgiełk tłumów i osób dojeżdżających do pracy, a codzienne przyjemności związane z obserwowaniem ludzi ograniczyły się do ​​tego, co mogliśmy zobaczyć z okien naszych domów i ekranów naszych telefonów", czytamy na stronie lensculture.com.

Ale nawet koronawirus nie był w stanie przeszkodzić fotografom z całego świata w przesłaniu swoich prac. Ich zdjęcia „normalnego życia” sprzed kilku miesięcy, sprzed lockdownu, wydają się teraz pełne nowych emocji, bo odzwierciedlają nowe spojrzenie na interakcje ludzi, chwilę przed tym, gdy życie uliczne ustało na kilka tygodni. Po godzinach dyskusji jury wybrało 6 najlepszych prac, 8 specjalnych wyróżnień jurorów i 25 finalistów.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez LensCulture (@lensculture) Lip 6, 2020 o 9:01 PDT

„Mieliśmy wyjątkowo wysoki poziom nadesłanych prac, które pokazały chwile wielkiego piękna, współodczuwania i wydarzenia o wielkich możliwościach wizualnych”,  tak skomentował konkurs jeden z jurorów, amerykański fotograf uliczny Joel Mayerowitz. My tez mamy swojego faworyta wśród wyróżnionych zdjęć - młoda mama w metrze z dwójką wiszących na niej dzieciach pokazuje proste uczucia: rodzicielską czułość i ufność w tak zwyczajnych okolicznościach jak droga środkiem publicznego transportu  - niepozowane piękne ujęcie pokazuje normalność, za którą coraz mocniej tęsknimy. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Paul Kessel (@streetskessel) Wrz 22, 2019 o 7:29 PDT

"Mamy nadzieję, że lubisz je tak samo jak my. Tych 39 fotografów pochodzi z 19 krajów, a każdy z nich ma niezaprzeczalny talent do uchwycenia życia, które rozwija się dzięki uważnej obserwacji, umiejętnościom technicznym i silnej wizji twórczej", czytamy na stronie konkursu fotografii ulicznej Street Photography Awards 2020.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez LensCulture (@lensculture) Lip 4, 2020 o 9:02 PDT