Strajk Kobiet pod siedzibą Ordo Iuris 

Ogólnopolski Strajk Kobiet organizuje protest pod hasłem „Nie będziemy ofiarami”. To odpowiedź na słowa Marleny Maląg, szefowej resortu rodziny, która zapowiedziała prace nad wypowiedzeniem konwencji stambulskiej, zapewniającej ochronę ofiarom przemocy domowej. 

Nie możemy pozwolić na narzucanie Polsce jakichkolwiek treści ideologicznych, które nie są zgodne z polską konstytucją i zasadami obowiązującymi w naszym kraju - tak oburzającą decyzję tłumaczyła Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Protest odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 17:30, przed siedzibą Ordo Iuris, katolicką organizacją prawniczą, która stoi między innymi za akcją „Stop Aborcji”. Instytut Ordo Iuris od lat walczy o wycofanie Polski z antyprzemocowej konwencji Rady Europy, która ich zdaniem „wprost uderza w małżeństwo i rodzinę, upatrując w różnicach pomiędzy kobietami i mężczyznami źródeł przemocy”.

PiS chce wypowiedzieć konwencję stambulską. Sprzeciw Centrum Praw Kobiet

Czym jest konwencja stambulska, którą kraje Unii Europejskiej podpisały w 2017 roku? To pierwszy, międzynarodowy dokument, który przeciwdziała przemocy wobec kobiet, przemocy domowej, a także dyskryminacji ze względu na płeć. Wypowiedzenie konwencji, które planuje rząd PiS, zostało skomentowane przez Centrum Praw Kobiet, które alarmuje o niebezpieczeństwie tej decyzji:

Centrum Praw Kobiet wyraża swój zdecydowany sprzeciw przeciwko wypowiedzeniu przez Polskę Konwencji antyprzemocowej, której celem jest ochrona kobiet przed przemocą i zapewnienie im fundamentalnego poczucia bezpieczeństwa i godności - czytamy w oświadczeniu organizacji. 

Widzimy się w najbliższy piątek! #NieDlaLegalizacjiPrzemocyDomowej W Warszawie spotykamy się pod siedzibą Ordo Iuris -...

Opublikowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet Poniedziałek, 20 lipca 2020