Stewardessa nakarmiła piersią dziecko innej mamy

O tej stewardessie rozpisują się media na całym świecie. Patrisha Organo pracuje w liniach lotniczych Philippine Airlines. Tydzień temu była na pokładzie samolotu, którym podróżowała między innymi młoda mama z niemowlęciem. Kiedy Patrisha usłyszała głośny płacz dziecka, zasugerowała mamie, żeby nakarmiła malucha. Jednak okazało się, że mama nie miała już pokarmu w piersiach, a na pokładzie nie było mleka modyfikowanego. Patrisha, tak wspomina tamtą sytuację: "To był taki płacz, który u każdego wywołałby chęć niesienia pomocy. Podeszłam więc do matki i zapytałam, czy wszystko w porządku."

Jak przyznała stewardessa, która sama jest mamą małego dziecka i nadal karmi piersią, jedyną rzeczą, jaka jej przyszła do głowy, było, to, żeby nakarmić dziecko swoim pokarmem. I tak zrobiła. Karmiła dziecko, dopóki maluch się nie najadł i nie zasnął. Mama dziecka była ogromnie wdzięczna stewardessie, bo przecież nie każdego byłoby stać na taki gest. "Widziałam ulgę w oczach matki. Karmiłam dziecko, dopóki nie zasnęło. Potem odłożyłam je z powrotem na fotel. Jego mama gorąco mi podziękowała." - powiedziała Patrisha, która opisała całą sytuację na Facebooku.

Czy każdego byłoby stać na taki gest?

Wspaniały gest stewardessy opisywany jest w mediach na całym świecie. Patrisha Organo jest "matką bohaterką", bo zachowała się rzeczywiście wspaniale karmiąc piersią nie swoje dziecko. Jak przyznaje kobieta, zabolało ją to, że dziecko tak płacze i to był odruch: "Poczułam ukłucie w sercu. Na pokładzie samolotu nie było mleka. Pomyślałam sobie, że jedyne co mogę zrobić, to zaproponować własny pokarm. I tak też zrobiłam." 

Dla Patrishii to było coś naturalnego, zwłaszcza, że sama od niedawna jest matką i wie, co znaczy płacz dziecka z głodu. Czy każdego z nas stać byłoby na taki gest?

Internauci zachwyceni postawą stewardessy

Stewardessę pokochały miliony Internautów na całym świecie. Post Patrishii ma już 9 tys. komentarzy i prawie 40 tys. udostępnień. Internauci nie kryją zachwytu nad postawą kobiety:

"Ona jest bohaterką i wzorem obywatela. Wyrazy szacunku za determinację oraz wspaniałomyślność."

"Tę kobietę powinno się promować."

"Piękny gest."

My też się pod tym podpisujemy i uważamy, że o takich kobietach trzeba pisać i je doceniać.