43 tys. odsłon na YouTubie!

Siedmioletniego Greka czas pandemii koronawirusa i wszystkie zjawiska dookoła jak m.in. przymusowa izolacja, zainspirowały do skomponowania "Walca izolacji", który chwyta za serce nawet tych, którzy nie są wielkimi fanami muzyki klasycznej. Utwór ma już ponad 43 000 odsłon na YouTubie od momentu premiery w zeszłym tygodniu. Trudno oprzeć się nie tylko muzyce, ale i całemu obrazkowi, na który składa się uroczy chłopiec z długą, zawadiacką grzywką, który siada do fortepianu, a jego stopy ledwo dotykają podłogi. Gdy zaczyna grać, staje się dojrzałym muzykiem, któremu trudno nie uwierzyć w jego radosne zapewnienie w przedmowie.

"Cześć! Jestem Stelios. Bądźmy jeszcze cierpliwi, a wkrótce będziemy mogli znów pływać w morzu ”, promienieje i zaczyna grać. 

Kim jest genialny 7-letni kompozytor z Grecji?

Urodzony w Atenach w 2012 roku Stelios jest synem pary pianistów. Już od najmłodszych lat wykazywał wielką muzykalność. Po raz pierwszy wystąpił publicznie w wieku trzech lat. Jak podkreślają krytycy - w jego stylu słychać ogromny talent i artystyczną wrażliwość. W 2018 roku zagrał Walc a-moll Chopina w nowojorskiej Carnegie Hall, a w zeszłym roku wystąpił w londyńskiej Royal Albert Hall, występując na słynnym czerwonym fortepianie Eltona Johna. Ulubionym pianistą siedmiolatka jest Glenn Gould, najbardziej znany ze swoich wymagających techniki wersji Bacha.