Poznaj sprawdzone sposoby, by ubrania się nie elektryzowały:

Antystatyczny płyn do płukania na elektryzujące się ubrania

Zabezpiecz ubranie już na etapie prania - do płukania ubrań ze sztucznych włókien używaj płynu antystatycznego. Płyn do płukania podziała też na suchą odzież. Kilka kropel płynu rozetrzyj na dłoni i przesuń  nią po rajstopach lub brzegach spódnicy.

Antystatyczny płyn w sprayu

Jeśli jeszcze go nie masz, to koniecznie kup. Niewiele kosztuje, a daje wiele korzyści. Przede wszystkim  zapobiega elektryzowaniu się tkanin, a dodatkowo ułatwia prasowanie i ma przyjemny zapach. Wystarczy spryskać nim prasowane elementy garderoby z odległości około 20 cm.

Sposoby na elektryzujące się ubrania - lakier do włosów

Lakier doskonale radzi sobie też z minimalizacją przepływów ładunków, chroniąc Cię przed „kopnięciem” podczas witania się z przyjaciółmi. Wystarczy, że przewrócisz ubranie na lewą stronę i spryskasz powierzchnię, zachowując odpowiednią odległość i gotowe! Elektryzującą się spódnicę spryskaj od spodu lakierem do włosów. Efekt jest natychmiastowy.

Mgiełka do twarzy pomoże elektryzującym się ubraniom

Odświeżająca woda do twarzy szybko usunie ładunki elektryczne. Wystarczy spryskać nią ubranie.

Woda wystarczy, by ubrania się nie elektryzowały

To najłatwiejszy sposób na pozbycie się ładunków elektrycznych z ubrania. Możesz użyć spryskiwacza lub po prostu zwilż dłonie pod kranem i przeciągnij nimi po rajstopach oraz spódnicy.

Kwiaty w pomieszczeniu też pomogą

Postawienie w pokoju  kilku kwiatów – rośliny pomagają normalizować poziom nawilżenia. Jeśli w pomieszczeniu nadal będzie zbyt sucho, do doniczek warto dodać odrobinę mchu torfowego, który wzmocni efekt.

Zobacz także:

Mokre ręczniki w prosty sposób uporają się z elektryzującymi ubraniami

Warto także myć częściej podłogę, a na kaloryferach wieszać mokre ręczniki. Jeśli nadal nie zauważysz różnicy, zainwestuj w nawilżacz powietrza. Taki sprzęt zadba o zachowanie optymalnego poziomu wilgotności w domu.

Zobacz też:

Co zrobić, żeby włosy się nie elektryzowały? ->>