Maluch rządzi w kuchni

Nic tak nie umacnia więzi rodzinnych jak wspólne wykonywanie domowych czynności. Dzięki temu miło spędzamy czas, a nasze pociechy czują się dumne ze swoich osiągnięć. Zanim jednak pozwolimy maluchom na buszowanie w kuchni, musimy się do tego odpowiednio przygotować. W zasięgu dziecka nie mogą znajdować się gorące potrawy, ostre noże i sprzęty elektryczne. Na rynku można także kupić specjalne zestawy kuchenne z bezpiecznymi, plastikowymi naczyniami.W pomoc w kuchni możemy zaangażować już dwuletnie dziecko. Przesiewanie mąki,dodawanie różnych składników czy mieszanie na pewno sprawią mu dużo frajdy. Starsze dzieci mogą dekorować potrawy i odmierzać składniki.

Ścieżka zdrowia na co dzień

Mimo zimowej aury za oknem warto pamiętać o codziennej dawce świeżego powietrza. Aby codzienne spacery nie były monotonne i nudne, pozwólmy dziecku na małe eksperymenty. Rysowanie patykiem po ziemi czy karmienie kaczek to świetna okazja do przekazania wiedzy w nieco innej, interesującej formie.Jeśli natomiast nie jest zbyt przyjemnie na zewnątrz, możemy udać się z maluchem na przejażdżkę w wózku. Przebywanie na świeżym powietrzu dotlenienia organizm, a także zwiększa odporność dziecka. "Nie musimy obawiać się zimowych spacerów. Dla pełnego komfortu, wystarczy, że wyposażymy wózek w ciepły i impregnowany śpiworek, który ogrzewa dziecko i pozwala na dłuższy spacer nawet gdy pada śnieg" - mówi Ewa Machura, projektantka marki Navington oferującej wózki i akcesoria dziecięce.

Domowe przedszkole

Zabawa w teatrzyk pozwoli rozwinąć wyobraźnię malucha. Za aktorów mogą posłużyć nam maskotki i misie. Najlepiej, by scenariusz powstawał „na gorąco”. Takie przedstawienie może przynieść mnóstwo frajdy nie tylko dzieciom, ale i rodzicom. Ruch połączony z muzyką jest przyjemnym sposobem ćwiczeń fizycznych. Warto więc dać się porwać rytmom ulubionych piosenek i zaprosić dziecko do wspólnego tańca-połamańca.