Uzdrawiająca moc chodzenia

Piesze wędrówki podnoszą poznawcze funkcje mózgu, korzystnie wpływają na pamięć, pobudzają kreatywne myślenie i obniżają stres. Nie znaczy to jednak, że przechadzki po hałaśliwych ulicach wielkiego miasta wpływają na nas dobroczynnie. Dla umysłu i ciała nie jest obojętne, gdzie na taki spacer się pójdzie, dlatego...

...daj się zaprosić na długi spacer po Polanicy Zdrój

W samym centrum Polanicy rozciąga się 13 - hektarowy park, który stwarza warunki na wielogodzinne spacery z bujną roślinnością i historią  tle. Park Zdrojowy dzieli się na 5 mniejszych części - Park Centralny, Park Leśny, Park Józefa, Park Szachowy i Park wokół Sanatorium Kardiologicznego. Park wpisany jest do zabytków jako dobro kultury. Aż 33 obiekty otrzymały status pomników przyrody. Położenie i bliskość obiektów wartych odwiedzenia jest tak imponująca, że trzeba to zobaczyć.


Dzieci nie będą się tu nudziły

Z myślą o najmłodszych i ich rodzicach powstała kilkukilometrowa trasa spacerowa „Dzieciak’’. To wybieg specjalnie przeznaczony dla rodziców z dziecięcymi wózkami. Serca najmłodszych gości Polanicy podbija Ciuchcia, która jest stylizowana na XIX-wieczną lokomotywę. W Parku Szachowym, oprócz gigantycznych figur szachowych, znajduje się tu również lodowisko. 


Atrakcje o każdej porze roku

Wiosną i latem zadbana zieleń uwodzi zmysły. Kolorowe pokazy podświetlanej fontanny w Parku Szachowym działają jak magnes. Jesienią i zimą klimatycznie oświetlone alejki nastrajają do spacerów niezależnie od pogody. Polanica jest bardzo dobrze skomunikowana ze stokami narciarskimi w Zieleńcu i Czarnej Górze. Z wielu atrakcji można korzystać niezależnie od pogody i pory roku. 

Co warto odwiedzić:

    Pijalnię Wód Mineralnych, jej historia sięga 1846 roku
    Teatr Zdrojowy im. Mieczysławy Ćwiklińskiej
    Deptak i Aleję Gwiazd Koszykówki

Gdzie się zatrzymać? 

W samym sercu najpiękniejszej części Parku Zdrojowego znajduje się ekologiczny hotel  – Bukowy Park. Hotel wpisuje się w uzdrowiskowy charakter Polanicy. Nowoczesność łączy się tutaj z tradycją. Od września 2020 roku zatrzymać się można również w nowo wybudowanych  apartamentach hotelu.

Po wyprawach na świeżym powietrzu czas na relaks w SPA - sauna sucha, basen, jacuzzi, łaźnia parowa, gabinety fizjoterapeutyczne i odnowy biologicznej. Jeśli więc marzysz o tym, by wreszcie wyjechać i odpocząć albo szukasz pomysłu na oryginalny prezent dla kogoś bliskiego, już teraz możesz wykupić voucher na pobyt w Bukowym Parku. Można go wykorzystać w dogodnym dla siebie momencie, bo jest ważny przez 12 miesięcy od momentu zakupu. 


 

https://www.bukowypark.pl/

Bukowy Park
HOTEL MEDICAL SPA POLANICA-ZDRÓJ
ul. Parkowa 11,
57-320 Polanica-Zdrój, Polska
tel. +48 74 866 56 09
email: recepcja@bukowypark.pl