Sonia Bohosiewicz wspiera Weronikę Rosati

W ostatnim wywiadzie dla „Wysokich Obcasów” Weronika Rosati wyznała, że jej były partner i ojciec ich córeczki Elizabeth, Robert Śmigielski, dopuszczał się wobec niej przemocy. Jej słowa nie pozostały echa. Wiele polskich gwiazd zamieściło w mediach społecznościowych słowa wsparcia. Swoją solidarność z Rosati wyraziły m.in. Agnieszka Holland, Krystyna Kofta, Joanna Kulig i Edyta Górniak. Głos zabrała także Sonia Bohosiewicz. Aktorka zamieściła na swoim Instagramie krótką relację z babskiego spotkania, podczas którego rozmowa zeszła na temat przemocy domowej. Dowiadujemy się z niej, że sprawa Weroniki Rosati nie jest odosobnionym przypadkiem, a większość zebranych z okazji Dnia Kobiet pań, doskonale zna przynajmniej kilku domowych oprawców. I choć w poście nie padają konkretne nazwiska, aktorka dodaje, że wielu z nich to postacie znane i lubiane.

- Temperatura podniosła się do poziomu wrzenia... i nagle posypały się nazwiska. Nazwiska tych, którzy bili, wystawiali na kilka godzin zimą na balkon, przykuli do kaloryfera na kilka dni, czy tez regularnie dawali w łeb przez kilkanaście lat. Nazwiska były czasem nawet popularne, znane i lubiane – relacjonuje Bohosiewicz.

Sonia Bohosiewicz wypowiada wojnę sprawcom przemocy domowej?

- To zupełnie okrutne, że nadal ktoś kogoś chce kogoś zniewolić, upokorzyć, podporządkować, wykorzystać... – pisze Sonia Bohosiewicz.

Jednocześnie aktorka podkreśliła, że bliskie jej kobiety – podobnie jak Weronika Rosati – miały swoje powody, by nie ujawniać prawdy o tym, co je spotkało. Jedna z jej przyjaciółek podsunęła pomysł, by stworzyć listę oprawców, dzięki której nie skrzywdzą już więcej żadnej kobiety. Pomysł wyraźnie spodobał się Soni Bohosiewicz, która skierowała do sprawców przemocy mocne słowa:

- A może stwórzmy listę takich panów, żeby następna się nie nabrała?- wpadła na pomysł któraś.
Jedno jest pewne. Panowie, chyba już czujecie nasz oddech na plecach, co nie? Panowie, o których to jest - Basta! Może jeszcze Wam się upieka, jeszcze nikt Was nie złapał za rękę, ale jesteśmy już jak Kolombo w drzwiach. Niby wychodzi uspokojony, ale jednak odwraca się i mówi: przepraszam... Mam jeszcze jedno pytanie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

W asyście tortów bezowych oraz bąbelków w przepięknym białym domu Patrycji Woj-Wojciechowskiej spotkało się wczoraj grono fantastycznych kobiet. Temat gonił temat, anegdota anegdotę. Ekologia, ozonowanie żywności, polityka, free diving, Bali warsztaty, kabała.... Te wspólne 10 godzin było pełne każdą emocją. Śmiechy, wzruszenia, oburzenia. W pewnym momencie wywołano temat @weronikarosati i akcji #metoo. To zupełnie okrutne, że nadal ktoś kogoś chce kogoś zniewolić, upokorzyć, podporządkować, wykorzystać...Został także przywołany ostatni odcinek Efektu Domina, gdzie poruszona była sprawa niewolnictwa dzieci w Ghanie. Temperatura podniosła się do poziomu wrzenia i... ...i nagle posypały się nazwiska. Nazwiska tych, którzy bili, wystawiali na kilka godzin zimą na balkon, przykuli do kaloryfera na kilka dni, czy tez regularnie dawali w łeb przez kilkanaście lat. Nazwiska były czasem nawet popularne, znane i lubiane. Dziewczyny ze wstydu, albo ze strachu, albo że nikt im nie uwierzy,że konsekwencje większe poniosą one, a nie ten pan, nie mówią o tym całemu światu. -A może stwórzmy listę takich panów, żeby następna się nie nabrała?- wpadła na pomysł któraś. Jedno jest pewne. Panowie, chyba już czujecie nasz oddech na plecach, co nie? Panowie, o których to jest- Basta! Może jeszcze Wam się upieka, jeszcze nikt Was nie złapał za rękę, ale jesteśmy już jak Kolombo w drzwiach. Niby wychodzi uspokojony, ale jednak odwraca się i mówi : ale, przepraszam...mam jeszcze jedno pytanie? . . Czy Wy tez macie powierzone w sekrecie takie historie ? . . #webeliveyou #dzienkobiet #rownosc #women #womenrights #8marca #kobieta #dziewuchydziewuchom #dziewuchy #moc #sila #kobiecosc #razem #wstyd #przemoc #niebije @dajemydzieciomsile #dzieci #wyzysk #niewolnictwo #przemocdomowa #przemocekonomiczna #przemicslowna #zastraszanie #stop #basta

Post udostępniony przez S o n i a Bohosiewicz (@soniabohosiewicz) Mar 8, 2019 o 2:08 PST

Czy słowa Soni Bohosiewicz to pewnego rodzaju deklaracja? Czy możemy się spodziewać efektu kuli śnieżnej i kolejne kobiety odważą się wyjść z ukrycia i powiedzieć prawdę? Czekamy na ciąg dalszy.