Jak się okazuje w wyborach prezydenckich niezwykle ważną rolę dla Polaków pełni też pierwsza dama stojąca u boku kandydata na głowę państwa. Tym bardziej ciekawią wyniki sondażu IBRiS, w którym pytano Polaków o najwyżej oceniane dotychczas prezydentowe.

Agata Kornhauser-Duda na 2. miejscu sondażu

Wyniki sondażu nie są zaskakujące, co pokazuje różnica pomiędzy zwyciężczynią sondażu, a resztą pierwszych dam. To Jolanta Kwaśniewska okazała się pierwszą damą, która najbardziej zapadła Polakom w pamięć. Była prezydentowa zdobyła aż 48,1% głosów ankietowanych, z ponad 20 % przewagą nad obecną pierwszą damą – Agatą Kornhauser-Dudą (20,6 %). Trzecie miejsce w sondażu na ulubioną pierwszą damę zajęła Maria Kaczyńska (16,6 proc.). Kolejne miejsca zajęły Anna Komorowska (1,6 proc.) oraz Danuta Wałęsa (0,6 proc.). 12,6 proc. respondentów określiło się jako niezdecydowanych.

Dlaczego Jolanta Kwaśniewska jest ulubioną pierwszą damą Polaków?

Jolanta Kwaśniewska zapadła Polakom w pamięć, pomimo że od kadencji jej męża minęło 15 lat. Aleksander Kwaśniewski zakończył kadencję w 2005 roku, ale Jolanta Kwaśniewska nawet nie myśli o tym, by zakończyć swoją działalność charytatywną i nadal zajmuje się chociażby prowadzeniem Fundacji "Porozumienie bez barier", która pomaga cierpiącym na raka dzieciom i seniorom. Za swoją charyzmę, odważne wypowiedzi oraz zaangażowanie w pełnieniu stanowiska i działalność filantropijną została obdarowana wieloma odznaczeniami, takimi jak Order Uśmiechu, Wielka Wstęga Orderu Leopolda, Krzyż Wielki Orderu Krzyża Ziemi Maryjnej, Krzyż Wielki Orderu Zasługi RFN czy Krzyż Prezydenta Republiki Słowackiej I Klasy. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez JastrzabPost.pl (@jastrzabpost.pl) Paź 13, 2019 o 11:53 PDT

Co Jolanta Kwaśniewska sądzi o Agacie Dudzie?

Jolanta Kwaśniewska, uważana za ikonę stylu, zawsze wykazywała się ogromną kulturą osobistą i powściągliwością w ocenie innych pierwszych dam. Pod koniec minionego roku zapytana o to, co sądzi o obecnej prezydentowej, Agacie Dudzie, która zdecydowanie od początku kadencji męża nie angażuje się w sprawy publiczne, odpowiedziała:

"Mogę powiedzieć tylko o takim obrazku, który widzimy. Świetnie prezentuje się w mediach."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Darek Golik (@golikdarek) Gru 11, 2018 o 4:48 PST