Śmieszne cytaty o przyjaźni

Kłótnia z przyjacielem? A może drobna sprzeczka z koleżankami, która przerodziła się w długotrwały konflikt? Czasami nie warto chować w sobie urazy i próbować ocalić dumę, ponieważ może się okazać, że utracimy coś znacznie cenniejszego. Mistrzami błyskotliwych i zabawnych cytatów byli twórcy i twórczynie literatury, głównie tej młodzieżowej. Książki przeznaczone dla dorosłych czytelników niezbyt często poruszają tematykę koleżeńskich relacji, a wielka szkoda, bo cytaty o przyjaźni to czasem prawdziwe złote myśli.

„Jeśli potrafisz spędzić z kimś pół godziny w zupełnym milczeniu i nie czuć przy tym wcale skrępowania, ty i osoba ta możecie zostać przyjaciółmi.” (Lucy Maud Montgomery, Błękitny Zamek)

„Jeżeli osoba, z którą rozmawiasz, nie wydaje się słuchać, bądź cierpliwa. Być może po prostu ma w uchu mały kawałek puchu.” (Kubuś Puchatek, Kubuś Puchatek)

„Od lat jeździłem z Linkiem codziennie do szkoły. Zostaliśmy najlepszymi przyjaciółmi, gdy w autobusie podzielił się ze mną ciastkiem z kremem. Później dowiedziałem się, że ten kawałek spadł mu na podłogę.” (Kami Garcia, Piękne istoty)

„Wspólne rzyganie, jak mało co, robi z ludzi wiernych przyjaciół.” (Sylvia Plath, Szklany klosz)

Śmieszne cytaty o miłości

Przez życie warto iść z pozytywnym nastawieniem i odrobiną humoru, która uzupełnia wyjątkowe momenty, ale niewątpliwie pomaga też przejść najtrudniejsze chwile. Wśród popularnych sentencji nietrudno odszukać mądre i śmieszne cytaty o miłości. Są dowodem na to, że to, co przedstawione humorystycznie nie zawsze musi dotyczyć błahych spraw, ale nierzadko dotyka też poważnych i emocjonalnych kwestii.

„Miłość nie rozkłada się po równo w związku. Nigdy nie jest pół na pół. To zawsze siedemdziesiąt do trzydziestu, lub sześćdziesiąt do czterdziestu. Ktoś zakochuje się pierwszy. Ktoś stawia drugą osobę na piedestale. Ktoś staje na głowie, by życie toczyło się gładko i przyjemnie, a partner po prostu załapuje się na ten wózek.” (Jodi Picoult, Deszczowa noc)

Zobacz także:

„Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty. To też nie diabeł rogaty. Ani miłość kiedy jedno płacze a drugie po nim skacze. Miłość to żaden film w żadnym kinie ani róże ani całusy małe, duże. Ale miłość - kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze.” (Happysad, Zanim pójdę)

„Zbuduję Ci dom, będziesz miała schron, taki szałas na hałas. I zasadzę brzozę tuż za rogiem żebyś latem miała cień. Zawiozę do szkoły każde z naszych dwudziestu pięciu dzieci i mowy nie ma, żebyś musiała wstać. Nie będę palił i nie będę pił i nie będę oglądał zakazanych rzeczy nocą na TV. Kolacja u Twojego taty i bat i bat i nic. Jeśli chcesz dla Ciebie mogę tak żyć.” (Bitamina, Dom)

„-Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ? -Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje.” (Kubuś Puchatek, Kubuś Puchatek)

To Cię również zainteresuje:

Śmieszne cytaty o życiu 

Wiele wartościowych sentencji można wyłapać, oglądając filmy dla najmłodszych. Śmieszne cytaty z bajek są czymś ważniejszym niż tylko humorystycznym elementem, mającym wywołać uśmiech. Skłaniają do refleksji nie tylko dzieci, ale i dorosłych, a przekazywane w nich wartości możemy z pełnym przekonaniem określić mianem ponadczasowych. Zobaczywszy następnym razem pozornie dziecinny film, zwróć uwagę na śmieszne sentencje i spróbuj zastanowić się nad nimi, a przekonasz się, że familijne produkcje to wartościowy seans bez względu na wiek.

„Nie dorastaj. To pułapka.” (Piotruś Pan, Piotruś Pan)

„Jedyną przewidywalną rzeczą w życiu jest jego nieprzewidywalność.” (Remy, Ratatuj)

„Kiedy życie rzuca Ci deszczowy dzień, baw się w kałużach.” (Kubuś Puchatek, Kubuś Puchatek)

„Wesz co się robi, kiedy życie dołuje? Mówi się trudno i płynie się dalej.” (Dory, Gdzie jest Nemo?)

Śmieszne cytaty o kobietach

Wesołe cytaty pojawiają się zarówno w kontekście życia i relacji międzyludzkich, jak i samych ludzi. Często wykorzystujemy cytaty do zdjęć, by w błyskotliwy sposób je opisać, jednak czasem humorystyczna sentencja mimochodem zawiera prawdę o ludzkiej naturze. Powtarzanie trafnych myśli pomaga też zerwać ze stereotypami, które w szczególnie szkodliwy sposób dotykają kobiet i sposobu ich postrzegania.

„Najważniejszą rzeczą, jaką nosi dziewczyna, jest jej pewność siebie.” (Wróżka Chrzestna, Kopciuszek)

„Bo z dziewczynami nigdy nie wie, oj nie wie się, czy dobrze jest, czy może jest, może jest już źle? Spokoju się spodziewać, czy też przejść? Czy szukać jej, czy jej z oczu zejść?” (Jerzy Połomski, Bo z dziewczynami)

„Miejsce kobiety jest w kuchni… gdzie ma siedzieć sobie wygodnie, z nogami w górze, popijać wino i przyglądać się, jak jej mąż gotuje obiad.” (Elizabeth Gilbert, I że cię nie opuszczę… czyli love story)

Zobacz także:

Śmieszne cytaty o mężczyznach

Nie tylko płeć piękna doczekała się satyrycznych uwag na swój temat. Śmieszne cytaty o pracy, życiu, związkach i usposobieniu dotyczą również mężczyzn. Jeżeli powtarzamy je w sposób przemyślany, mogą okazać się ciekawym zaprezentowaniem różnic między kobietami a mężczyznami w sposobie postrzegania świata. Mądre cytaty są w stanie zabawnie podkreślić irracjonalność pewnych zachowań, ukazać zalety, ale i wady utartych zwrotów i przyzwyczajeń. 

„Kryje się coś niedobrego w mężczyznach, którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania. Tacy ludzie albo są ciężko chorzy, albo w głębi duszy nienawidzą otoczenia.” (Michaił Bułhakow, Mistrz i Małgorzata

„Wieczorami chłopcy wychodzą na ulicę. Szukają czegoś co wypełni im czas. Rzucają kamieniami w koła samochodów i patrzą na spódnice dziewczyn które nie chcą ich znać.” (Myslovitz, Chłopcy)

„Jest prawdą powszechnie znaną, że samotnemu a bogatemu mężczyźnie brak do szczęścia tylko żony.” (Jane Austen, Duma i uprzedzenie)