Dzięki iLunch.pl można zamówić konkretne potrawy do biura lub domu, nie sięgając nawet po telefon. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową adres miejsca, w którym aktualnie się przebywa, a portal wskaże restauracje i knajpy dostarczające jedzenie w tej części miasta. Można sprecyzować jaka kuchnia najbardziej wpisuje się w upodobania kulinarne użytkownika np.; francuska, meksykańska lub wegetariańska lub sprawdzić, które z restauracji serwują posiłki zgodne, z przestrzeganą dietą. Każdy z lokali określa również , ile czasu będzie potrzebował na zrealizowanie zamówienia, co pozwala na złożenie go odpowiednio wcześniej.

Pomysł na serwis, zrodził się we wrocławskiej firmie SI Consulting- świadczącej pełen zakres usług związanych z wdrażaniem i utrzymaniem systemów SAP. W jej ramach postał start-up Aprowizacja, który na stworzenie portalu otrzymał unijną dotację z Programu Innowacyjna Gospodarka. Założeniem projektu było przeniesienie wieloletniego doświadczenia SI- Consulting na rynku korporacyjnym, we wprowadzeniu na rynek gastronomiczny standardów i jakości zarezerwowanych dotąd tylko dla największych.

Prace nad techniczną częścią serwisu trwały wiele miesięcy, ponieważ firma postawiła go od podstaw, tak by dopasowywał się do technicznych możliwości restauracji i knajp, z którymi iLunch.pl podejmuje współpracę. Daje to możliwość szybkiego reagowania na zmieniające się czynniki zewnętrzne i sprawnego wprowadzania nowych praktycznych narzędzi.

Korzystanie z usług portalu jest bezpłatne. Zamawiający nie ponosi żadnych kosztów, poza tymi jasno określonymi w momencie zamówienia. By dokonać zamówienia nie trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem, jednak będąc częścią społeczności iLunch.pl, można otrzymywać na bieżąco informacje o promocjach, korzystać z kodów rabatowych i dzielić się opiniami na temat zamówionych dań, z innymi.

Działalność portalu obejmuje już takie miasta jak Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków i Zieloną Gorę, jednak ciągle do partnerów dołączają lokale z całej Polski.