Słynny kalendarz Pirelli powróci w 2022 roku! Stworzy go... Bryan Adams. 

Na oficjalnym koncie Pirelii pojawiła się informacja o powrocie kultowego kalendarza Pirelli. Do tej pory autorami zdjęć były największe sławy fotografii: Annie Leibovitz, Richard Avedon, Paolo Roversi czy Peter Lindbergh. Po roku przerwy, do stworzenia kalendarza Pirelli na 2022 rok zaproszony został... Bryan Adams. Tak, ten Bryan Adams - piosenkarz, autor takich niezapomnianych hitów jak "Everything I do" czy "Please forgive me". Zaskoczeni? Jednak nie jest niespodzianką, że drugą wielką pasją kanadyjskiego artysty jest też fotografia. W 2015 r. podczas toruńskiego festiwalu Cameraimage zaprezentował polskiej publiczności portrety gwiazd (cykl "Exposed") oraz poruszający cykl "Wounded: The Legacy of War", w którym bohaterami byli brytyjscy weterani wojenni z Iraku i Afganistanu. 61-letni muzyk jest zaangażowanym aktywistą: walczy o prawa zwierząt i jest weganinem.

Każdy artysta nadawał kolejnej edycji własnego charakteru, a stylistyka zdjęć od dawna odeszła od stereotypowej konwencji. Dla przykładu, Karl Lagerfeld zaprosił do zdjęć męskich modeli, a w edycji z 2017 roku, gwiazdy pozowały Peterowi Lindberghowi au naturel, bez makijażu i w swobodnych pozach.  Jaka będzie wizja twórcza Bryana Adamsa przy tworzeniu kalendarza na 2022 rok?

Kalendarz Pirelli powróci w 2022 roku! Dlaczego nie było edycji na 2021 rok?

Kalendarz Pirelli wydawany jest od 1964 roku! Ostatnia przerwa w jego wydawaniu była sprawą bezprecedensową. W portfolio zabrakło edycji kalendarza na 2021 rok, a powodem tego była oczywiście pandemia koronawirusa. Pirelli poinformowało wtedy fanów o odwołaniu prac w tym wyjątkowym momencie, a przeznaczone na jego powstanie fundusze przekazało na walkę i badania z koronawirusem.

"Produkcja kalendarza była już wstrzymywana, w 1967 roku i następnie pomiędzy 1975 a 1983 rokiem. Niespodziewana sytuacja z Covid-19 zmusza, aby zrobić to ponownie. Projekt powróci w odpowiednim czasie, razem z ludźmi, którzy pracowali nad nim na dzień dzisiejszy.”, przekazał Marco Tronchetti Provera, dyrektor wykonawczy Pirelli.

Przez ponad 50 lat historii kalendarza Pirelli powstało 47 jego edycji pod okiem, a raczej w obiektywie 37 najważniejszych fotografów .