Jesienią i zimą nasza skóra może się buntować, przez zimne powietrze może się łuszczyć, przesuszać i ściągać. Jeżeli borykasz się z przesuszoną skórą, powinnaś spróbować nowej metody pielęgnacji slugging.

Slugging – o co w tym właściwie chodzi?

Slugging to pielęgnacyjny hit, który największą popularnością cieszy się zimą. Slugging, od angielskiego słowa slug (ang. ślimak), tak naprawdę ze ślimakiem nie ma nic wspólnego! Trik ten polega na nałożeniu grubej warstwy wazeliny na twarz przed snem. Tłusty produkt w szczególności sprawdzi się, gdy nasza skóra jest mocno przesuszona i gdy potrzebujemy szybkiego ratunku. Wazelina sprawi, że nasza twarz będzie nawilżona, a także miękka i promienna.

Wazelina – właściwości dla cery

Wazelina może mieć bardzo dobry wpływ na naszą cerę. Jest to produkt, który w kilka chwil może odmienić wygląd naszej skóry. Ma właściwości nawilżające i wygładzające, dlatego sprawdzi się jako kosmetyk niwelujący wysuszenie skóry.

Wazelinę możemy stosować przy metodzie sluggingu lub jako produkt nawilżający skórę wokół oczu. Jest to doskonały sposób na zniwelowanie pierwszych objawów starzenia się skóry oraz na wygładzenie pierwszych zmarszczek.

Wazelina nadaje się także do stosowania na rzęsy, ponieważ ma właściwości ochronne, odżywcze i nawilżające. Może być alternatywą dla specjalnych odżywek.

Wazelina sprawdzi się także jako pomadka ochronna do ust. Doskonale natłuszcza usta, a warstwa ochronna pozostaje na nich przez dłuższy czas. Używanie wazeliny do ust to prawdopodobnie najprostszy i najszybszy sposób na wysuszone i spierzchnięte wargi.

Slugging – jak się do tego zabrać?

Aby maska z wazeliny zadziałała, musimy pamiętać o kilku prostych krokach. Zaczynamy od naszej wieczornej pielęgnacji, oczyszczamy skórę i nakładamy krem, którego zawsze używamy. Następnie, najlepiej po kilku minutach, gdy krem wchłonie, nakładamy na twarz grubą warstwę wazeliny. Na poduszce warto rozłożyć ręcznik, aby jej nie ubrudzić i z tak przygotowaną twarzą idziemy spać. Rano twarz dokładnie oczyszczamy.

Zobacz także:

Zabieg sluggingu możemy powtarzać raz na dwa tygodnie. Częstsze stosowanie maski z wazeliny może zapychać pory, dlatego po pierwszym użyciu warto sprawdzić, czy metoda ta nie przynosi niepożądanych skutków.