Nauka w trosce o piękną i zdrową skórę

Linia "Planeta Ziemia" to kompletny zestaw produktów do pielęgnacji skóry w każdym wieku - dla fanek nie tylko ekologicznych rozwiązań, ale i... skuteczności. Liftinujący krem na dzień, bogaty krem na noc i wygładzający zmarszczki krem pod oczy, swoje działanie zawdzięczają właściwościom ekstraktu z liści rambutana (Nephelium lappaceum), nazywanego roślinną alternatywą dla retinolu. Jak wiemy, to właśnie retinol uważany jest za najlepszy produkt, spowalniający starzenie się skóry - związek ten ma zdolność oddziaływania na komórki skóry, produkujące kolagen i elastynę, odpowiedzialne za jej sprężystość. Zawarta w liściach rambutana korilagina, działa bardzo podobnie - łączy się z białkami, występującymi w naskórku, wzmacnia włókna kolagenowe i stopniowo poprawia jędrność cery oraz niweluje drobne zmarszczki. Dodatkowo, składnik ten to prawdziwa bomba antyoksydacyjna - neutralizuje wolne rodniki, które przyspieszają starzenie się skóry. 

Rambutan/GettyImages

W skład linii wchodzi też bogate serum olejowe, na bazie pestek baobabu. Pestki te zawierają ogromne ilości witaminy C i potasu, dzięki czemu kosmetyk błyskawicznie wzmacnia i odżywia skórę dojrzałą i bardzo suchą. 

Szacunek dla środowiska

Choć kosmetyków naturalnych z roku na rok pojawia się coraz więcej na sklepowych półkach, nie wszystkie mogą pochwalić się tak sumiennego podejścia do ochrony środowiska. "Planeta Ziemia" od Laboratorium Ava redukuje negatywny wpływ produkcji niemal w każdym aspekcie, nie ograniczając się tylko do ekologicznych opakowań. Co dokładnie stoi za filozofią linii? Oto "ekologiczna ósemka", którą może pochwalić się producent:

  • EKO-SKUTECZNOŚĆ: potwierdzone badaniami działanie przeciwzmarszczkowe, wygładzające i odmładzające przy zastosowaniu aż do 99% składników pochodzenia naturalnego.
  • EKO-RECEPTURA: mniejsze zużycie wody i energii, produkty certyfikowane przez COSMOS ECOCERT, biodegradowalne, z monitorowanych upraw.
  • EKO-ENERGIA: produkcja kosmetyków z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii
  • EKO-OPAKOWANIE: szklane słoiki i butelki, kartoniki z atestem FSC (zrównoważone leśnictwo), nakrętka składająca się z 30% trocin.
  • EKO-OCHRONA: składniki aktywne nie wpływają negatywnie na lasy, morza i oceany.
  • EKO-SZACUNEK: surowce pozyskiwane z poszanowaniem praw i pracy człowieka oraz środowiska.
  • EKO-ZERO WASTE: generowanie minimum odpadów.
  • Wsparcie fundacji Eco4Life: Laboratorium Ava przekazuje organizacji 1% od sprzedaży kosmetyków z linii "Planeta Ziemia" 

Zobacz także: