Will Smith uderzył Chrisa Rocka po tym, jak ten zażartował podczas ceremonii oscarowej z fryzury jego żony. Później, odbierając Oscara dla najlepszego aktora, Smith przeprosił Akademię Filmową i innych nominowanych, ale nie Rocka.

Za co Will Smith uderzył Chrisa Rocka na Oscarach?

Do zdarzenia doszło podczas ogłaszania zwycięscy Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny (zwyciężył film "Summer of Soul" - red). Wręczający statuetkę amerykański komik, prezenter i reżyser Chris Rock żartował z nominowanych. Zwrócił się między innymi do Jady Pinkett Smith.

Jada, kocham cię. "G.I. Jane II", nie mogę się doczekać, kiedy to zobaczę - powiedział, nawiązując do filmu z 1997 roku, w którym Demi Moore wystąpiła z ogoloną głową.

Tymczasem, jak ujawniła niedawno Jada Pinkett Smith, walczy ona z chorobą autoimmunologiczną określaną łysieniem plackowatym, stąd jej krótka fryzura.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Gdy Will Smith usłyszał słowa Rocka, wszedł na scenę i uderzył go otwartą dłonią.

Ojej, ojej, Will Smith właśnie wymierzył mi klapsa - zareagował Rock, a publiczność śmiała się, myśląc, że to skecz.

Will Smith szybko mu odpowiedział:

Zobacz także:

Przestań, k***a, mówić o mojej żonie!" (w oryginale "Keep my wife's name out of your fu****g mouth") - wykrzyczał.

Na co Rock odparł: Zamierzam. To najwspanialsza noc w historii telewizji. Wtedy Smith powtórzył swoje zdanie głośniej i bardziej dobitnie.

W niektórych przekazach, nadawanych z opóźnieniem, słowa te zostały wycięte.

Później, odbierając Oscara dla najlepszego aktora za rolę w filmie "King Richard: Zwycięska rodzina", Smith przeprosił Akademię Filmową i innych nominowanych, ale nie Rocka.

To Cię może zainteresować:

Wideo z wydarzenia znajdziecie poniżej, a zdjęcia z zajścia oraz czerwonego dywanu w galerii pod artykułem.