Ból głowy a seks. Czy to ma związek?

Według Healthline, ból głowy związany z seksem jest zróżnicowany. Począwszy od skurczu w karku, po silne pulsowanie w czasie orgazmu lub zaraz po nim. Lekarze twierdzą, że niektóre osoby mogą doświadczać obu rodzajów. W skrajnych przypadkach ból głowy po stosunku może doprowadzić nawet do wymiotów, utraty przytomności lub udaru.

Naukowcy z American Migraine Foundation twierdzą, że osoby aktywne seksualnie, które zauważyły u siebie ból głowy po stosunku, powinny zostać dokładnie zbadane. Takie badanie powinno obejmować: krwotok podpajęczynówkowy, rozwarstwienie tętnicy i zespół odwracalnego zwężenia naczyń mózgowych, ponieważ ból szyi i głowy może mieć wiele źródeł.

PRZECZYTAJ TEŻ:

Seks to szczęście? Kobiety patrzą na to inaczej niż mężczyźni

Mężczyźni są bardziej narażeni na ból głowy w czasie orgazmu

Według Neurology Times około 1 proc. dorosłych zgłasza ból głowy podczas aktywności seksualnych. Lekarze uważają, że ta liczba w praktyce może być znacznie większa.

- Wiele osób, które odczuwają bóle głowy podczas aktywności seksualnych, jest zbyt zakłopotanych, by powiedzieć o tym swoim lekarzom, a lekarze często o to nie pytają - mówi dr Jose Biller, kierownik Wydziału Neurologii w Loyola University Chicago Stritch School of Medicine.

W rozmowie z Neurology Times ekspert dodaje, że mężczyźni są od 3 do 4 razy bardziej narażeni na bóle głowy związane z orgazmem. Jeśli odczuwasz jakikolwiek ból w trakcie lub po stosunku, koniecznie powiedz o tym swojemu lekarzowi i nie lekceważ problemu. Oczywiście poinformuj o tym również swojego partnera. Na szczęście czasem taki ból nie jest poważny i może wynikać np. ze stresu lub złej diety.

Zobacz także:

ZOBACZ TEŻ:

Smutek po seksie? Czy PCT to coś groźnego?

Jak mężczyźni czują się po seksie?

Migrena po seksie. Jak temu zaradzić?

Ból głowy po seksie jest nieprzyjemną, a czasem bardzo stresującą sprawą. Jednak można jemu zapobiec. Eksperci zalecają, by w razie potrzeby zastosować leki przeciwbólowe. Ważna jest także odpowiednia dieta, a w tym w szczególności odpowiednie nawodnienie organizmu.

W skrajnych przypadkach lekarze zalecają okresową rezygnację z aktywności seksualnej.

ZOBACZ TEŻ:

Seksualne mindgulness - dlaczego nie umiemy skupić się na seksie?