Gdy widzimy pierwsze siwe włosy chcemy je jak najszybciej ukryć. Z biegiem czasu i coraz większą ilością srebrnych kosmyków możemy podjąć dwie decyzje: farbowanie lub podkreślenie naturalnego koloru. Proces przejścia z naturalnych lub farbowanych włosów na siwe może trwać. Co musimy wiedzieć zanim wrócimy do natury?

Siwe włosy – skąd się biorą?

W pewnym momencie naszego życia każda z nas znajdzie na głowie siwy włos. Jedna wcześniej, inna później. Mogą być to niewielkie kępki białych włosów lub przewijające się jak pasemka srebrne nitki. Wiek nie ma tu znaczenia. Za siwienie odpowiadają nasze geny, stan zdrowia, tryb życia oraz poziom stresu, który towarzyszy nam w życiu.

Siwe włosy – komu pasują?

Siwe włosy najbardziej pasują kobietom o typie urody zima lub lato, ponieważ są to typy zimne i pasują im zimne odcienie. Nie zmienia to faktu, że każda z nas może postawić na srebrzyste kosmyki. Wiele kobiet i dziewczyn, specjalnie farbuje włosy na siwo. W ostatnich latach robi on furorę i coraz częściej możemy spotkać go na głowach kobiet w różnym wieku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Lisa | Clean Beauty 40+ (@thisorganicgirl) Sie 5, 2020 o 5:34 PDT

Siwe włosy – od czego zacząć?

Jeżeli decyzja o powrocie do naturalnych włosów została podjęta, trzeb zaplanować w jaki sposób nowa fryzura stanie się rzeczywistością. Jeżeli farbujesz włosy, porozmawiaj ze swoim fryzjerem o procesie i o krokach, które powinnaś podjąć. Dokładne zaplanowanie tego procesu pomoże nam uzyskać jak najlepszy efekt.

Najczęstszą decyzją na sam początek jest zapuszczenie odrostu, który będzie początkiem całej fryzury. Ten czas potrzebny jest by farba we włosach zdążyła się wypłukać, a także aby zastanowić się czy na pewno chcemy przechodzić przez ten proces. Gdy pojawi się co najmniej dwumiesięczny odrost możemy zdecydować się na korekcję koloru lub na dodanie pasemek.

Korekcja koloru: czyli dodanie do obecnego koloru srebrnych tonów, aby fryzura w naturalny sposób przechodziła przez różne tony.

Balejaż: srebrzyste refleksy możemy dodać na całej długości włosów. To świetny pomysł, gdy dopiero zaczynasz siwieć i Twoje włosy są jedynie poprzetykane siwymi kosmykami. Pasemka w różnych, pochodnych kolorach mogą optycznie dodać objętości całej fryzurze, a także pozwolą na płynniejsze przejście z obecnego koloru na siwy.

Zobacz także:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Debbie (@stagesofgrey) Cze 20, 2020 o 6:27 PDT

Siwe włosy – czy można je po prostu zafarbować?

Niestety jeżeli chcesz uzyskać naturalne siwe włosy, nie możesz ich po prostu przefarbować. Aby uzyskać całkowicie siwe włosy właściwym wyborem byłoby odfarbowanie włosów, które może zniszczyć włókna włosowe. Jeżeli zafarbujesz włosy na siwo, nigdy nie uzyskasz idealnego odcienia naturalnej siwizny.

>>> Włosy też się starzeją. Jak spowolnić ten proces i je odmłodzić? <<<

Siwe włosy – jak o nie dbać?

Siwe włosy są matowe i bardziej szorstkie przez co wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Suplementuj witaminę B12, kwas foliowy oraz biotynę. Chroń włosy przed słońcem i pamiętaj o regularnym nawilżaniu. Jeśli chodzi o szampon na siwe włosy, postaw na kosmetyki do włosów zniszczonych i suchych. Raz w tygodniu używaj maski do włosów.

Siwe włosy – tonowanie

Siwe włosy mają tendencję do żółknięcia. Aby uniknąć niechcianych tonów, możemy sięgnąć po toner, który wypłucze żółte refleksy. Używaj odżywek i szamponów z niebieskim lub fioletowym pigmentem, aby utrzymać srebrzysty siwy kolor.

>>> Toner do włosów - odzyskaj blask i świeży kolor bez wizyty u fryzjera! <<<