Shazza zmaga się z chorobą nowotworową

Shazza to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych piosenkarek disco-polo. Jej hit "Bierz, co chcesz" znają wszyscy. Ostatnio Shazza wyznała, że zmaga się z chorobą nowotworową. W jakim stanie jest artystka?

Shazza w rozmowie z Mateuszem Szymkowiakiem w "Pytaniu na śniadanie" zdobyła się na bardzo szczere wyznanie. Gwiazda od kilku lat zmaga się z nowotworem. Jednak dopiero teraz dojrzała do tego, żeby mówić o tym otwarcie. Jak gwiazda dowiedziała się o chorobie?

- Można powiedzieć, że ja nie miałam żadnych objawów. Robiłam kontrole badania. Jadąc na jeden z koncertów, wykonałam rezonans magnetyczny i się okazało, że jestem chora.

Lekarze zdiagnozowali u niej chłoniaka. Shazza przyznała, że na początku ta informacja bardzo nią wstrząsnęła. 

Wynik na początku powalił mnie z nóg, ale jestem silną osobą, więc się zebrałam i wzięłam za siebie. Jestem silna i wierzę, że wszystko będzie dobrze.

Gwiazda przyznaje, że są trudne momenty w leczeniu. Stara się je przezwyciężać i skupiać na przyszłości.

- To nie jest tak, że się kładę, nic nie robię. Mam nadzieję, że terapia pomoże. Jestem pod wspaniałą opieką. Przede mną nowe wyzwania. Nagraliśmy nowy utwór, będzie do niego teledysk. W planach kolejne piosenki i trasa z okazji 30-lecia - dodaje.

Shazza podobnie jak inne gwiazdy, które zmagały się z nowotworem, zaapelowała do wszystkich, żeby się badali. 

Zobacz także:

Wokalistka stara się ciągle spotykać z rodziną i przyjaciółmi oraz unika konfliktów ze współpracownikami.

Cieszę się każdym dniem — podkreśla.

To Cię może również zainteresować?

Kim jest Shazza?

Shazza tak naprawdę nazywa się Marlena Magdalena Pańkowska. Karierę muzyczną zaczynała w latach 80. w zespole Toy Boys Tomasza Samborskiego, który namówił ją na karierę solową. Przez 10 lat Samborski i Shazza byli również parą w życiu prywatnym.

Shazza pseudonim artystyczny przybrała rozpoczynając karierę solową. Odpowiadając na pytania, skąd pomysł, mówiła, że to "niesforna, kochliwa kapłanka ze świątyni Abu Simbel w Egipcie".

Debiutowała piosenką "Szept", którą napisał dla niej Tomasz Samborski. Utwór znalazł się na jej pierwszej kasecie "Sex Appeal" (1993 r.). Kaseta wypuszczona na amerykański rynek od razu odniosła duży sukces. Wkrótce pojawiła się również i w Polsce. Kolejnym albumem był "Jambalaya Mix", na którym znalazły się utwory „Jesteś moim ideałem” i „Mała Pigi”. W 1994 wydała singiel „Czego chcesz?”, a w 1995 roku - "Baiao Bongo".

To właśnie tytułowy utwór utorował jej drogę do zdobycia tytułu "królowej disco polo". Później Shazza odnosiła już same sukcesy. Album z 1995 roku "Egipskie noce" zdobył tytuł podwójnie platynowej płyty, a piosenka "Bierz, co chcesz" do dzisiaj uznawany jest za "największy przebój w dorobku Shazzy". Nie wspominając już o teledysku. Utwór nie schodził z pierwszego miejsca list przebojów.

Shazza rok później postanowiła wydać album w innym klimacie. "Noc róży" nie był już albumem disco polo i prezentował całkowicie inne brzmienie. Znalazły się na nim utwory znanych artystów, takich jak "Nie bądź taki szybki Bill", „Gdy mi ciebie zabraknie”, „W siną dal”, zaś tytułowa piosenka okazała się kolejnym hitem w dorobku Shazzy. Album bardzo szybko pokrył się platyną. 

Shazza licznie koncertowała i wydawała kolejne albumy, W 2000 roku wystąpiła w spektaklu Teatru Telewizji "W tym domu straszy". Wzięła również udział w rozbieranej sesji zdjęciowej do magazyny "Playboy", który sprzedał się w rekordowym nakładzie. Wkrótce podpisała kontrakt z koncernem fonograficznym Pomaton EMI. Wydała album "Jestem sobą", który był definitywnym zerwaniem ze stylistyką disco polo, a zwrotem ku brzmieniom popowym. Wystąpiła na 38. KFPP w Opolu z piosenką „Może to samba”, którą wywalczyła drugie miejsce w konkursie „Premier”. Zagrała w filmie Witolda Adamka "Wtorek", będącym kontynuacją "Poniedziałku".

W sierpniu 2002 roku podjęła decyzję o zrobieniu sobie przerwy w karierze i wyjeździe do USA. Ponowną działalność zawodową rozpoczęła w 2006 roku. 

Przeczytaj także:

Ile lat ma Shazza?

Shazza urodziłą się 29 maja 1967 roku w Pruszkowie. Gwiazda w tym roku skończyła 55 lat.

Shazza: Piosenki

"Bierz co chcesz"

"Egipskie noce"

"Baiao Bongo"

"Tak bardzo zakochani"